Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

PWSZ w Raciborzu zmieni nazwę? Jest taki wniosek

Facebook Twitter

Studia magisterskie na kierunku Administracja. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu uzyskała zgodę Ministerstwa Edukacji i Nauki na rozszerzenie swojej oferty i od sierpnia zaproponuje studia II stopnia na kierunku Administracja o profilu praktycznym.

Jednocześnie PWSZ zapowiada zmianę nazwy uczelni na „Akademia Nauk Stosowanych”. Czy uda się to przeprowadzić przed kolejnym rokiem akademickim? Ścieżka legislacyjna jest w toku.

  • Na studia będzie mógł zrekrutować się każdy, kto ukończył studia I stopnia z dziedziny nauk społecznych
  • Kandydaci na studia będą mieli szansę w ciągu 5 lat zdobyć tytuł magistra (najpierw podejmując naukę na studiach licencjackich, a następnie kontynuację na studiach magisterskich)

Co to oznacza dla studentów i kandydatów?

Możliwość uzupełnienia wykształcenia blisko domu. Oferta studiów kierowana jest do osób, które posiadają już tytuł licencjata z nauk społecznych i chcą rozszerzyć swoje kompetencje. Kierunek będzie miał za zadanie kształcenie specjalistów z zakresu szeroko pojętej administracji, przygotowanych do pracy w różnych rodzajach administracji publicznej, a także w instytucjach niepublicznych. Atrakcyjność kierunku podniosą również zaproponowane moduły, które odpowiadają podziałowi gospodarczemu kraju na sektor publiczny i sektor prywatny:

  • administracja publiczna odnosi się do tej część administracji, która koncentruje się na działalności państwa i samorządu terytorialnego,
  • administracja bezpieczeństwa wewnętrznego umożliwia absolwentowi uzyskanie wszechstronnego, kierunkowego wykształcenia i nabycia specjalistycznej wiedzy obejmującej  zagadnienia z dziedziny bezpieczeństwa.

Gratuluję i dziękuję wszystkim zaangażowanym w utworzenie studiów magisterskich na kierunku administracja! Jestem przekonany, że kierunek spotka się z zainteresowaniem studentów. Mamy znakomitą kadrę dydaktyczną i bazę, co jednoznacznie potwierdza zgoda Ministra

– mówi rektor PWSZ w Raciborzu dr Paweł Strózik.

Kiedy rozpocznie się rekrutacja?

Rozpoczęcie rekrutacji na Studia II stopnia na kierunku Administracja o profilu praktycznym odbędzie się 2 sierpnia 2022 w systemie elektronicznej rekrutacji na www.pwsz.raciborz.edu.pl.

Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu

Raciborska PWSZ złożyła wniosek o zmianę nazwy na „Akademia Nauk Stosowanych”. Ścieżka legislacyjna jest w toku. Wiele wskazuje na to, że kolejny rok akademicki rozpoczniemy pod nową nazwą.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj