Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Pytamy ministra Wosia: Co z Sądem Okręgowym w Rybniku? Miał ruszyć w styczniu

Facebook Twitter

Kiedy powstanie Sąd Okręgowy w Rybniku?

Przypomnijmy, w sierpniu ubiegłego roku podczas kampanii wyborczej minister Michał Woś zapowiadał, powstanie od stycznia tego roku samodzielnego Sądu Okręgowego w Rybniku.

Tak ważne miasto, miasto kluczowe dla całego Subregionu Zachodniego powinno skupiać też najważniejsze instytucje, właśnie takie jak samodzielny sąd okręgowy.

Rok 2020 trwa od dwóch miesięcy, a sądu jak nie było, tak nie ma.

Przesunęliśmy termin otwarcia na lipiec

– odpowiada pytany przez Arkadiusza Żabkę minister Michał Woś:

Sąd okręgowy? Tak, jest, powstaje. Sąd okręgowy jest w trakcie tworzenia, reorganizacji. Sami sędziowie i pracownicy administracyjny poprosili o wydłużenie tego terminu, który pierwotnie był wyznaczony na 1 stycznia. Zapadła decyzja, żeby to ostateczne uruchomienie było 1 lipca. Sąd okręgowy powstaje, jest rozporządzenie, zresztą historyczne rozporządzenie, bo zdaje się pierwsze rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości podpisane nie w Warszawie, nie przy biurku ministra, ale właśnie w terenie, tu na miejscu w Rybniku. Sąd okręgowy jest tworzony, od 1 lipca wystartuje.

Sam Michał Woś czeka od kilku miesięcy by objąć Ministerstwo Środowiska. Ma to się stać w najbliższą sobotę 29 lutego. Tego dnia ma wejść w życie ustawa tworząca nowy resort.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2020