Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Racibórz: Przedszkola zostaną doposażone

Facebook Twitter

600 dzieci z 12 raciborskich przedszkoli skorzysta z projektu, na który udało się pozyskać fundusze miejskim urzędnikom. To 1,5 miliona złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.

www.raciborz.pl

Przede wszystkim chodzi o wysokiej jakości edukację przedszkolną, ma być to realizowane poprzez zajęcia wyrównujące, doposażenie placówek w pomoce do zajęć specjalistycznych oraz podniesienie umiejętności i kompetencji zawodowych nauczycieli.

Organizowane będą także zajęcia dodatkowe: logopedyczne, ergoterapii – czyli aktywizowanie uczestników w codziennych sytuacjach życiowych, a także arteterapii, terapii ręki, bajkoterapii, czy zajęć z gimnastyki korekcyjnej.

Nauczyciele odbędą szkolenia m.in. z terapii metodą Tomatisa, z rozwoju psychoruchowego, wezmą udział w warsztatach. Grupę docelową stanowią dzieci w wieku przedszkolnym, dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.

Projekt realizowany będzie w 12 raciborskich przedszkolach w okresie od marca tego roku do czerwca 2021 r. i będzie kontynuowany w latach następnych. Miasto złożyło już wniosek do RPO na kontynuację działań na kolejne 16 miesięcy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj