Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Racibórz też będzie pomagał przedsiębiorcom

Facebook Twitter

Kolejny samorząd deklaruje pomoc lokalnym przedsiębiorcom. Tym razem chodzi o Racibórz. Władze tego miasta na razie opracowały koncepcję programu, który wkrótce ma wejść w życie.

Jakie ulgi dla lokalnych firm będzie zakładał? Mówi zastępca prezydenta miasta, Michał Fita:

My możemy się poruszać tylko i wyłącznie w granicach prawa, to co możemy zrobić na ten moment to oczywiście odroczenie terminów płatności podatku od nieruchomości, podatku transportowego, opłat z tytułu użytkowania wieczystego. Zarekomendowaliśmy na 3 miesiące odroczyć te płatności, tak by przedsiębiorcy nie musieli na razie się głowić skąd wziąć pieniądze na te należności. Natomiast oczywiście jesteśmy w takim miejscu, w którym nie wiemy co będzie za tydzień, za dwa, za miesiąc. Przewidujemy, że przedsiębiorca będzie mógł wystąpić o kolejną ulgę.

Co z płatnością za wynajem od miasta lokali użytkowych?

Miasto wynajmuje w tej chwili 167 lokali użytkowych, chcielibyśmy pójść tym tropem by wynajmujący płacili złotówkę za lokal, podobnie rzecz tyczy się ogródków gastronomicznych, natomiast w tej chwili nadzór prawny pracuje nad  tym jak to zastosowanie można wcielić w życie.

To nie koniec działań na rzecz przedsiębiorców – dodaje prezydent Fita, posłuchaj:

Jak dodaje prezydent Fita w przyszłym tygodniu zapadnie decyzja kiedy pakiet pomocowy dla raciborskich przedsiębiorców zacznie obowiązywać.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj