Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Racibórz, ulica Sienkiewicza 3. Tam działa nocna i świąteczna opieka medyczna w Raciborzu

Facebook Twitter

Zmieniono miejsce, po tym jak Szpital Rejonowy stał się szpitalem zakaźnym, zajmującym się jedynie przypadkami koronawirusa.

Przy Sienkiewicza, w dawnym budynku krwiodawstwa, lekarze dyżurują od godziny 18:00 danego dnia do godz. 8.00 rano dnia następnego (całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy). Osoba chora może skorzystać z opieki lekarskiej i pielęgniarskiej w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Chory może skorzystać z tej formy opieki zdrowotnej w przypadku:
– nagłego zachorowania;
– nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub istotny uszczerbek zdrowia, a zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy;
– gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia.

Pacjentom przysługują także zabiegi pielęgniarskie w ramach porady udzielonej przez lekarza dyżurującego w POZ oraz zabiegi wynikające z ciągłości leczenia. Zabiegi te mogą być wykonywane przez pielęgniarkę w gabinecie zabiegowym lub w domu pacjenta.

Natomiast osoby, które obserwują u siebie gorączkę, kaszel, duszności, bóle mięśni, zmęczenie, szczególnie po kontakcie z osobami powracającymi z zagranicy, lub podejrzewają, iż miały bezpośredni kontakt z osobą zarażoną wirusem SARS-Cov-2, od godz. 7:00 do godz. 19:00 powinny zgłaszać się do Szpitala w Raciborzu, do namiotów ustawionych na parkingu przed wejściem do Pogotowia Ratunkowego i Izby Przyjęć.

Dziś (18.03.) i wczesnych godzinach rannych dnia jutrzejszego osoby te powinny kontaktować się telefonicznie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Raciborzu, tel. 604 106 359.

W budynku przy Sienkiewicza rusza jutro (19.03.) też Laboratorium Analityczne, które działało przy Szpitalu Rejonowym im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu, rusza tam Punkt Pobrań.

Punkt będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 – 11:00 i obsługiwać będzie pacjentów posiadających skierowania z poradni przyszpitalnych oraz pacjentów komercyjnych na dotychczasowych zasadach.

Pacjenci Poradni Onkologicznej przyjmowani będą poza kolejnością.

Punkt zapewniać będzie również możliwość odbioru wyników bieżących jak i zaległych w godz. od 8:00 – 13:00.

Panel badań zostanie nieznacznie ograniczony do tych, które wykonuje laboratorium analityczne na miejscu, gdyż czasowo zostały zawieszone badania wysyłkowe.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2022