Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Raport na temat zakażeń koronawirusem

Facebook Twitter

18 kolejnych osób zakażonych koronawirusem w naszym województwie. Ministerstwo Zdrowia opublikowało pierwszy dziś raport na temat zakażeń.

W tej grupie jest mieszkaniec powiatu cieszyńskiego w średnim wieku, który podobnie jak 7 innych osób pozostanie na leczeniu w domu, przez kolejne tygodnie będzie pod ścisłym nadzorem służb sanitarnych oraz lekarza chorób zakaźnych. Jednocześnie poinformowano o kolejny pacjencie, który zmarł. To 87 letni mężczyzna, który był leczony w szpitalu w Tychach. Według ostatnich danych liczba zakażonych w naszym województwie to 555 osób. W śląskich szpitalach z podejrzeniem zakażenia przebywa 223 pacjentów. Kwarantannie domowej poddanych jest ponad 3400 osób.

Informacja Biura Prasowego Wojewody Śląskiego:

Na oddział zakaźny szpitala w Zawierciu z wyraźnymi objawami zakażenia koronawirusem trafiły nastolatka oraz starsza kobieta – obie są mieszkankami Zawiercia.

W szpitalu zakaźnym w Tychach leczyć się będzie młody mieszkaniec Katowic. Tutaj także, decyzją lekarza – epidemiologa, pozostanie starszy mieszkaniec Mysłowic. Z kolei na oddziale zakaźnym szpitala w Chorzowie przebywa kobieta w średnim wieku z powiatu będzińskiego.

4 kolejne próbki pobrane od osób przebywających w szpitalu specjalistycznym w Bytomiu okazały się dodatnie. Groźnego wirusa wykryto także w organizmie mężczyzny w średnim wieku z powiatu częstochowskiego, który przebywa w szpitalu specjalistycznym w Częstochowie.

Z kolei w swoich domach, dzięki dobremu, póki co, stanowi zdrowia oraz niedokuczliwym objawom koronawirusa, przez kolejne tygodnie pod ścisłym nadzorem służb sanitarnych oraz lekarza chorób zakaźnych leczyć się będą: mieszkaniec powiatu cieszyńskiego w średnim wieku, mieszkaniec Bytomia w sile wieku, 2 mężczyzn z Chorzowa w średnim wieku, 2 mężczyzn z Katowic (w sile wieku i w średnim wieku) oraz mężczyzna i kobieta z powiatu myszkowskiego (oboje w sile wieku).

Łącznie do tej pory w naszym województwie wykryto 555 przypadków zakażenia Covid-19.

Komunikat Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach z dnia 6.04.2020 r. godz. 10:00

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w woj. śląskim

  • liczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie decyzji organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej / ostatni raport– 3 425 / 3 330
  • liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 /ostatni raport 223 / 205
  • liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym /ostatni raport – 6 999 /7 008
  • liczba próbek zbadanych w ostatnich 24 godzinach dla woj. śląskiego – 415
  • liczba próbek zbadanych dla woj. śląskiego łącznie /ostatni raport – 6 492 /6 077
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim /ostatni raport – 555/ 537
  • liczba ozdrowieńców (osoby z potwierdzonym COVID-19, które wyzdrowiały)/ostatni raport – 12 / 12
  • liczba zgonów/ostatni raport -24/ 23

W woj. śląskim odnotowano kolejny zgon. W szpitalu w Tychach zmarł mężczyzna w wieku 87 lat.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj