Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ratownik GOPR Beskidy zginął w lawinie w Tatrach

Facebook Twitter

GOPR Beskidy w żałobie. W minioną sobotę, w wyniku lawiny w Tatrach zginął 34-letni mężczyzna. To ratownik Grupy Beskidzkiej GOPR Michał Wojarski.

Beskidzki GOPR w żałobie

Członkowie Grupy GOPR Beskidy żegnają przyjaciela. 34-letni ratownik, członek tej grupy Michał Wojarski, zginął w minioną sobotę w Tatrach Wysokich. Porwała go lawina.

Według informacji policji do wypadku lawinowego doszło w rejonie Świnickiej Przełęczy. Niestety, młodego mężczyzny nie udało się uratować. W niedzielę jego ciało ratownicy TOPR przetransportowali do początku szlaku na Halę Gąsienicową z Brzezin.

Policjanci ustalili, że tragicznie zmarły to 34-latek z Małopolski. Został znaleziony przez ratowników TOPR w nocy w lawinisku. Ciało z polecenia prokuratury zabezpieczono do dalszych badań. Poszukiwania prowadzone już były w nocy, gdy rodzina utraciła kontakt z mężczyzną.

W Tatrach w miniony weekend spadło kilkanaście centymetrów śniegu. Powyżej 1700 metrów n. p. m. obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego.

To dzięki Michałowi corocznie stawaliśmy na starcie Zawodów na Orientację Ratowników Górskich, które współorganizował. Na potrzeby każdej edycji mapował Beskidy, dbał o trasę i wszystkie aspekty techniczne zawodów. Michał eksplorował też Tatry, jest autorem nowych linii i zjazdów, m.in. w zespole z Piotrem Kądziołką i Zbigniewem Schleiferem, jako pierwsi zjechali nową linią z wierzchołka Skrajnego Granatu (trudność 5, maks. nachylenie 48°, dł. zjazdu 1180 m)
– piszą o zmarłym koledzy z Beskidzkiej Grupy GOPR.

<

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj