Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Remont dachu w Wodzisławskim Centrum Kultury

Facebook Twitter

Będą oszczędności w Wodzisławskim Centrum Kultury. Placówka rozpoczyna termomodernizację dachu z przygotowaniem do montażu instalacji fotowoltaicznej. To kolejne duże przedsięwzięcie inwestycyjne prowadzone w ciągu ostatnich lat.

Prace mają potrwać do końca listopada br. Zmodernizowane zostaną dwie z trzech części dachu budynku. Roboty prowadzone będą równolegle z bieżącą działalnością placówki. W związku z tym mogą wystąpić utrudnienia związane z funkcjonowaniem Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Inwestycja poprzedzona została postępowaniem przetargowym prowadzonym przez placówkę, a jej koszt wyniesie prawie 400 tysięcy złotych. Miasto Wodzisław Śląski na realizację zadania przekazało ponad 280 tysięcy złotych, pozostała kwota w wysokości prawie 120 tysięcy złotych pochodzi ze środków własnych WCK. Wykonawcą robót jest Aleksander Tarnowski, prowadzący działalność gospodarczą „Usługi Ogólnobudowlane Tarnowski Aleksander” z siedzibą w Skrbeńsku.

To kolejna duża i konieczna inwestycja prowadzona w Wodzisławskim Centrum Kultury. Docelowo na zmodernizowanym dachu ma zostać uruchomiona instalacja fotowoltaiczna, na którą Miasto Wodzisław Śląski otrzymało dofinansowanie ze środków unijnych – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor WCK.

Roboty prowadzone będą równolegle z bieżącą działalnością placówki. W związku z tym mogą wystąpić utrudnienia związane z funkcjonowaniem Wodzisławskiego Centrum Kultury. – Za wszelkie uciążliwości z góry przepraszamy i prosimy o zrozumienie – dodaje dyrektor.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2022