Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Remont trasy Pszczyna- Racibórz na półmetku. Trwają prace wykończeniowe

Facebook Twitter

Remont Drogi Wojewódzkiej 935 na trasie Racibórz-Pszczyna jest na półmetku. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. "Choć przy tak dużej inwestycji zawsze mogą pojawić się jakieś problemy, a mieszkańcy muszą zmagać się z utrudnieniami" - mówi Ryszard Pacer, rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach

Ryszard Pacer: W tej chwili na tym odcinku w Kornowacu trwają prace wykończeniowe tzn. budowane są chodniki, prace brukarskie, ścieżka pieszo-rowerowa, będzie tam jeszcze układana warstwa ścieralna nawierzchni. Natomiast ciężar prac przenosi się teraz do Raciborza, trwają przygotowania do przebudowy ronda przy supermarkecie i trwają też prace od przejazdu kolejowego od strony Kornowaca, jest frezowana nawierzchnia i budowana kanalizacja w drodze.

Kierowcy, jadąc tamtędy, patrzcie na znaki!

Ryszard Pacer: Tam utrudnienia są bardzo duże, bardzo prosimy o przestrzeganie oznakowania, bo tam jest ruch wahadłowy ale tylko do dojazdu do posesji. Ruch tranzytowy jest wyłączony, trzeba przestrzegać przepisów, bo jeżeli będzie tam zbyt duży ruch, to mieszkańcy nie będą mogli dojechać do swoich posesji, bo przepustowość tej drogi, która jest w tej chwili rozbierana sukcesywnie, jest ograniczona.

Dobre tempo prac jest przy budowie obwodnicy Raciborza: od Drogi Krajowej 45 do Drogi Wojewódzkiej 935 przed kanałem Ulga. Remont przekroczył już półmetek, gotowy jest most na Odrze i klika wiaduktów.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj