Koszykarki RMKS-u Xbest Rybnik przegrały z MUKS-em Poznań 55:83

Drugi raz w tym sezonie nie sprostały drużynie z Poznania. Koszykarki RMKS-u Xbest Rybnik przegrały wczoraj (2.01.) wyjazdowe spotkanie z MUKS-em Poznań 55:83. Rybniczanki zaprzepaściły szanse na dobry wynik już w pierwszej kwarcie, którą przegrały wysoko 11:31.

W dwóch kolejnych kwartach spotkanie się wyrównało, ale strat nie udało się odrobić a w ostatniej części meczu znów wyraźnie lepszy był MUKS. Ostatecznie zespół z Poznania wygrał różnicą 28 oczek. Najwięcej punktów dla RMKS-u 15 zdobyła Ewelina Najduch, 12 rzuciła Dominika Bednarek.

Rybniczanki pozostają na 10 miejscu w tabeli grupy B I ligi. W kolejnym meczu w najbliższą sobotę (08.01.) zagrają u siebie z Contimaksem MOSiR Bochnia.

MUKS Poznań – RMKS XBEST Rybnik 83:55 (31:11, 12:11, 15:19, 25:14)