RMKS Xbest Rybnik wygrywa! Dogrywka należała do rybniczanek

RMKS Xbest Rybnik wygrywa w Gorzowie. Wielkie emocje przyniosła dogrywka, która zakończyła się piątą w sezonie wygraną rybnickich koszykarek.

Piąte zwycięstwo w tym sezonie koszykarek pierwszoligowego RMKS Xbest Rybnik. Rybniczanki po dogrywce wygrały wyjazdowe spotkanie z drugim zespołem Enei AZS AJP Gorzów Wielkopolski 88:84. Mecz był zacięty, prowadzenie zmieniało się w nim wielokrotnie. W końcówce regulaminowego czasu gry Oliwia Węglarz wykorzystał rzut wolny i doprowadziła do remisu 76:76.

Dogrywka należała już do zespołu z Rybnika, który na początku wypracował kilkupunktową przewagę i utrzymał ją do końca spotkania. Najskuteczniejszą zawodniczką RMKS-u była Klaudia Keller, która rzuciła w meczu 26 punktów. Jej zespół zajmuje 9 miejsce w tabeli grupy B pierwszej ligi. Jest w gronie czterech drużyn, które wygrały w tym sezonie 5 spotkań. Kolejny mecz rybniczanki rozgrają w najbliższą sobotę (23.12), w hali w Boguszowicach zmierzą się z drużyną Isands Wichoś Jelenia Góra.

Enea AZS AJP II Gorzów Wlkp. – RMKS Xbest Rybnik 84:88 (25:24, 15:19, 24:17, 12:16, 8:12)

RMKS Xbest Rybnik: K. Keller 26, P. Rogalska 19 (2×3), B. Jurczyńska 17 (2×3), O. Węglarz (2×3) i D. Bednarek (1×3) po 13 , Z. Piwkowska, N. Rudzińska.