Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rozwiązania proponowane przez CPK są nie do przyjęcia – mówił na antenie Radia 90 wójt Godowa

Facebook Twitter

Nowy wariant połączenia kolejowego zaproponowany przez CPK jest nie do przyjęcia - mówił w Radio 90 w porannej rozmowie wójt Godowa Mariusz Adamczyk.

cpk

Gdy przeprowadzone były konsultacje z mieszkańcami, gmina po wielu spotkaniach wybrała najmniej szkodliwy wariant. Tymczasem ku zaskoczeniu samorządowców pojawiła się nowa propozycja:

Mariusz Adamczyk: Dostaliśmy do analizy wariant i się okazało, że zrobiono hybrydę, która jest w ogóle nie do przyjęcia przez naszych mieszkańców i naszą gminę. Połączono wariant, który miał przebiegać przez Wilchwy osiedle i tam był planowany przystanek kolejowy czy dworzec kolejowy. Czyli wariant zielony. Z tego wariantu wyodrębniono wariant połączenia Wodzisław – Jastrzębie i przyłączono do wariantu niebieskiego. Powoduje to liczne wyburzenia na terenie naszej gminy w okolicy ulicy Leśnej, 1 Maja w Skrzyszowie. No i przede wszystkim nie wzięto w ogóle pod uwagę przebiegu Drogi Głównej Południowej, gdzie mieliśmy zapewnienia choćby ministra Horały w konsultacjach, że ta droga zostanie wzięta pod uwagę.

CPK robi swoje, nie patrząc na lokalne uwarunkowania

– nie ukrywa poranny gość Radia 90.

Mariusz Adamczyk: W trakcie rozmów wydawało się, że nas traktują poważnie. Natomiast teraz by trzeba było przyjąć, że te głosy negatywne, które występowały, że i tak Warszawa zrobi swoje, że robią swoje, po prostu nie patrząc na bezpośrednio lokalne uwarunkowania, które występują. Ale ma pan.

Radio 90:  Świadomość, że CPK ma niezwykle trudne zadanie.

Mariusz Adamczyk: Dlatego myśmy przyjęli razem z mieszkańcami najmniejsze zło na terenie gminy, bo sobie zdajemy sprawę, że inwestycja musi powstać. Natomiast musi być rozmowa przede wszystkim z nami.

A cała rozmowa Arkadiusza Żabki z wójtem Godowa Mariusz Adamczyk.do zobaczenia na radio90.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 czerwca 2023