Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ruszyła akcja szczepień przeciwko covid-19 w szkołach

Facebook Twitter

Od poniedziałku (13.09.) każdy uczeń powyżej 12. roku życia ma mieć możliwość przyjęcia swojej dawki preparatu na terenie placówki. W Radiu 90 sprawdzaliśmy, jakie zainteresowanie deklarowali rodzice i jak wiecie z naszych wiadomości, w regionie było ono niewielkie. To były zwykle pojedyncze osoby chętne na szczepienie w szkole. Co dalej?

Fot. powiatwodzislawski.pl

Tak jak zapowiadali dyrektorzy szkół: w większości placówek zostanie zorganizowane wyjście uczniów pod opieką nauczyciela do przychodni, w której działa punkt szczepień, tak by mogli przyjąć preparat. Część rodziców zadeklarowała, że sama zajmie się zaszczepieniem swojego dziecka.

W Radlinie udało się, zgodnie z zapowiedziami, zorganizować mobilny punkt szczepień, który jednego dnia odwiedzi wszystkie placówki oświatowe na terenie miasta. Dniem szczepień przeciwko koronawirusowi będzie czwartek (16.09.). Zespół wyjazdowy zacznie od Szkoły Podstawowej nr 4, gdzie preparat przyjmie jeden uczeń, potem zjawi się w szkole branżowej: tu chęć zaszczepienia wyraziło 12 osób.

Taka sama liczba uczniów zostanie zaszczepiona w szkole sportowej, mobilny punkt zaparkuje na placu Radlińskich Olimpijczyków, by potem udać się do SP nr 1 i SP nr 3, tu w sumie zaszczepionych ma być 9 uczniów.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj