Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybniccy radni znaleźli już 1,5 mln złotych na sport i oświatę

Facebook Twitter

Rybniccy radni szukają pieniędzy na sport i utrzymanie stanowisk pomocy nauczyciela w przedszkolach. Znaleźli już blisko 1,5 mln złotych, w najbliższych dniach mają pojawić się kolejne przesunięcia. Pierwsze zmiany w budżecie na przyszły rok, to efekt prac Komisji Komunikacji i Transportu.

Już wiemy, że radni zrezygnowali z awaryjnych remontów chodników na terenie Rybnika i wymiany autobusów w Zarządzie Transportu Zbiorowego. Ma to przynieść 900 tysięcy złotych. Z kolei 510 tysięcy złotych oszczędności ma przynieść rezygnacja z gruntownego remontu dwóch chodników w mieście.

Na razie znaleziono w budżecie 1,5 mln złotych, ale potrzeba o wiele więcej. Co dalej? O to radnego Łukasza Kłoska pytał Arkadiusz Żabka:

Wszystkie decyzje związane z przesunięciami z projekcie budżetu są także związane z rezygnacją z innych zadań, które również się znajdują w budżecie, więc to są ciężkie decyzje. My jesteśmy na początku tych przesunięć, na dzień dzisiejszy myślę, że nie możemy zadeklarować co do samej kwoty, która zostanie przesunięta.

Radio 90: Mówi pan, że to są ciężkie decyzje, to ciężko jest rezygnować z remontu chodnika?

Tak, jeśli mieszkańcy przez wiele lat wnioskują o taki remont.

Radio 90: Rezygnacja z awaryjnych remontów chodników oznacza, że jeżeli będzie dziura w chodniku, to miasto w przyszłym roku jej nie załata?

Nie jest tak do końca, dlatego że kwota która była zabezpieczona w budżecie miasta, była nieco wyższa niż kwota którą ściągamy z tego budżetu.

Przesunięcia w budżecie miasta Rybnika są efektem protestu środowisk sportowych, które nie zgodziły się na brak grantów na kluby sportowe. 4 grudnia zbiera się Komisja Finansów, wtedy będzie znana ostateczna kwota jaka trafi na granty dla klubów sportowych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj