Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnicka prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie szpitala w Rybniku

Facebook Twitter

Śledczy badają, czy Ewa Fica, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego numer 3 w Rybniku, nie wywołała niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób poprzez nieprawidłowe zarządzanie szpitalem. Chodzi o sytuację sprzed kilku miesięcy, gdy z powodu braku lekarza doszło do zatrzymania akcji serca pacjentki.

Do dramatycznych wydarzeń miało dojść w lipcu. Na stacji dializ zabrakło lekarza nefrologa, a u pacjentki doszło do zatrzymania akcji serca. Konieczne było przeniesienie jej na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej. Tam udało ją się uratować. O sprawie prokuraturę powiadomił rybnicki poseł Maciej Kopiec.

Prokuratura po przesłuchaniu i wstępnym zbadaniu sprawy wszczęła śledztwo w sprawie i tu cytat:

Wywołania niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób poprzez działanie w okolicznościach szczególnie niebezpiecznych tj. nieprawidłowe zarządzanie szpitalem.

Rybnicka placówka nie komentuje wszczęcia śledztwa przez prokuraturę. Mówi Maciej Kołodziejczyj rzecznik rybnickiego szpitala:

Maciej Kołodziejczyk: Nie mamy żadnych dokumentów z prokuratury, nie wiemy co  konkretnie było w zawiadomieniu posła Kopca. Trudno nam się na chwilę obecną wypowiadać.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj