Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnicka Rada Kobiet wzięła udział w sesji Rady Miasta w Michałowie [FOTO]

Facebook Twitter

"Ludzie dziękują za to co robicie, są wdzięczni i chcą pomóc. Chętnie oddadzą coś, by pomóc. Ludzie są piękni tak naprawdę! Mogę tu przyjechać jeszcze nie raz i zawsze będę miała co przywieźć" – powiedziała Hanna Kustra z Rybnickiej Rady Kobiet w czasie sesji Rady Miasta w Michałowie.

fot.michalowo.eu

Jak wiecie z Radia 90: panie pojechały z darami dla migrantów koczujących na polsko-białoruskiej granicy. Do punktu pomocy potrzebującym zawiozły m.in. ciepłą odzież, środki higieniczne i żywność:

Bożena Fros: My jesteśmy bardzo wzruszone, że możemy tu być razem razem z państwem. To było bardzo spontaniczne i jestem dumna, że mogę tu być. Powiem wam, że jak wrócimy to odwrócimy cały świat do góry nogami, żebyście byli tymi którymi jesteście tu, na pierwszej linii tego frontu pomagacie. Paradoksalnie mówiąc, ten hejt nakręca motywację u tych którzy chcą dobrze. Powiem w imieniu nas Rybnickiej Rady Kobiet, że zrobimy wszystko, wystarczy jeden telefon i my znowu będziemy, w tej chwili mam nawet ochotę zostać i pomagać

-mówiła w czasie sesji w Michałowie, Bożena Fros z Rybnickiej Rady Kobiet.

Przypomnijmy, że zbiórka darów dla dzieci i ich rodzin z Michałowa prowadzona była w rybnickich przedszkolach i szkołach, a także w hali sportowej w Boguszowicach. Odezw mieszańców był bardzo duży, sporo tych darów wspomoże też ubogie rodziny z terenu miasta.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2021