Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik: Akcja policjantów i kolejarzy na przejazdach [FOTO]

Facebook Twitter

Dzisiaj (17.07.) od godzin porannych policjanci z rybnickiej drogówki i pracownicy Polskich Linii Kolejowych rozmawiali z kierowcami oraz wręczali ulotki dotyczące bezpiecznych zachowań podczas przekraczania przejazdów kolejowych oraz skutków korzystania z tzw. „dzikich przejść”.

Bezpieczny przejazd kolejowy z rybnicką drogówką. Policjanci wraz z przedstawicielami linii kolejowych uczestniczyli dzisiaj (17.07.) w działaniach „Bezpieczny Przejazd”. Stróże prawa i pracownicy Polskich Linii Kolejowych propagowali zasady bezpiecznego zachowania na przejazdach drogowo-kolejowych. Mundurowi przypominali społeczeństwu, że wypadki w rejonie przejazdów są związane przede wszystkim z brawurą i nieprzestrzeganiem przepisów oraz wręczali ulotki dotyczące bezpiecznych zachowań podczas przekraczania przejazdów kolejowych, oraz skutków korzystania z tzw. „dzikich przejść”.

Niestety niejednokrotnie wypadki na przejazdach kończą się tragicznie. Najczęstsze wykroczenia popełniane w tych miejscach, to niestosowanie się do znaku STOP, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej, omijanie pół zapór i zapór, czy kontynuowanie jazdy, jeżeli rozpoczęto opuszczanie szlabanu.

– To jest dobra akcja, profilaktyka jest konieczna, każde przypomnienie jest ważne

– mówili kierowcy.

Celem działań „Bezpieczny przejazd” jest zwiększanie świadomości zarówno kierowców, jak i pieszych o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych, a w konsekwencji do ograniczenia wypadków, szczególnie tych, w których ktoś traci życie.

Zobacz też:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2023