Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik? Cieszyn? Gdzie jest najbardziej filmowe miejsce regionu?

Facebook Twitter

Kampus w Rybniku i miasto Cieszyn. Dwie miejscówki z naszego regionu w finale plebiscytu na Śląską Lokację Filmową 2020! Instytucja Filmowa Silesia Film i Silesia Film Commission przygotowały głosowanie w plebiscycie na najbardziej filmowe miejsce w regionie!

W Rybniku, między innymi na terenie kampusu przy Rudzkiej, kręcono serial „Diagnoza”.

W pierwszym sezonie serialu TVN, w siedzibie Radia 90 kręcono zdjęcia z hotelu Magnolia.

Cieszyn natomiast był plenerem filmu „Wszystkie kobiety Mateusza”, czy ostatnio do epopei filmowej „Legiony”.

Fot. cieszyn.pl

Pałac Dietla w Sosnowcu, katowicki Nikiszowiec, kampus studencki w Rybniku, Muzeum Historii Cynku – Walcownia w Katowicach i miasto Cieszyn – te śląskie miejsca i obiekty powalczą o głosy mieszkańców regionu w finale Plebiscytu Śląska Lokacja Filmowa 2020.  Głosowanie właśnie ruszyło i potrwa do 18 sierpnia. Zwycięzca plebiscytu otrzyma m.in. tytuł Śląskiej Lokacji Filmowej 2020.

Spośród ponad trzydziestu zgłoszonych obiektów i lokalizacji z dziesięciu miejscowości województwa śląskiego, komisja w składzie Katarzyna Sobańska – scenograf (m.in. „Zimna wojna”, „Ida”, „Jesteś bogiem”, „Młyn i Krzyż”, „W ciemności”), Michał Śliwkiewicz – kierownik produkcji ds. lokacji („Zimna wojna”, „Ja teraz kłamię”, „Wspomnienie lata”) oraz Anna Szrama – zastępca dyrektora IF Silesia Film i Patrycja Młynarczyk – szefowa Silesia Film Commission, biorąc pod uwagę m.in. unikatowość i wyjątkowe walory filmowe zgłoszonych propozycji wybrała pięć finałowych lokacji, które staną do wyścigu o tytuł „Śląskiej Lokacji Filmowej 2020”.

– informuje na swej stronie IF Silesia Film. O ostatecznym wyniku zdecydują sami mieszkańcy, mogą oddać swój głos na wybraną przez siebie lokację. Głosowanie potrwa do 18 sierpnia; można oddać jeden głos dziennie z każdego IP komputera, przez cały czas trwania plebiscytu.

Finaliści Plebiscytu Śląska Lokacja Filmowa 2020:

PAŁAC DIETLA
Położony w Sosnowcu neobarokowy pałac to jedna z najpiękniejszych budowli rezydencjonalnych nie tylko na terenie Zagłębia Dąbrowskiego, ale i całego Górnego Śląska. Wnętrza takie jak sala balowa, jadalnia, łazienka czy pokój fajkowy zachowały oryginalne wyposażenie i wystrój, które nadają im szczególnie wartościowy, unikatowy charakter.

NIKISZOWIEC
Katowickie osiedle robotnicze powstałe na początku XX wieku przy kopalni „Giesche” (obecnie niefunkcjonująca już Kopalnia Węgla Kamiennego „Wieczorek”). Dzięki wyjątkowemu układowi urbanistycznemu, charakterystycznej zabudowie z surowej czerwonej cegły i niezwykle malowniczemu wyglądowi zatrzymanej w czasie enklawy, Nikiszowiec przyciągnął już na Śląsk wiele ekip filmowych.

ZESPÓŁ SZKÓŁ WYŻSZYCH W RYBNIKU
Kampus studencki powstały na terenie 4,5-hektarowego kompleksu poszpitalnego przy ulicy Rudzkiej. Tworzą go zamiejscowe ośrodki największych śląskich uczelni, a przestrzeń jest połączeniem nowoczesnej infrastruktury z zabytkową architekturą.

MUZEUM HISTORII CYNKU – WALCOWNIA
Wybudowana w 1904 roku w Katowicach – Szopienicach walcownia to zabytek wpisany w industrialne dziedzictwo regionu i współtworzący jego potęgę przemysłową. W hali głównej walcowni znajdują się liczne urządzenia objęte ochroną konserwatorską.

CIESZYN
Jedno z najstarszych miast na Górnym Śląsku, którego pierwsze ślady sięgają VI-V w. p. n. e. Starówka otoczona kamienicami w barokowo-klasycystycznym stylu, przepiękna „Cieszyńska Wenecja”, Rynek, Plac Św. Krzyża wraz z klimatycznymi uliczkami i bujną zielenią tworzą wspaniały plener – jedno z najbardziej malowniczych miejsc w regionie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj