Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik: O Parku Kulturowym w halo!Rybnik (6.07.)

Facebook Twitter

O Parku Kulturowym w Rybniku tym razem na deptaku. Kolejne spotkanie w ramach 100 dni dyskusji o przyszłości centrum miasta, zaplanowano w najbliższy czwartek ( 6.07.) o 16.30 w halo!Rybnik.

Park Kulturowy w Rybniku

O Parku Kulturowym w Rybniku, 6 lipca o 16.30 w halo!Rybnik

W mieście rozpoczęły się rozmowy nad zasadami poprawy estetyki przestrzeni śródmieścia, nad uporządkowaniem krajobrazu oraz zlikwidowaniem chaosu reklamowego, aby podkreślić to co najcenniejsze. Urzędnicy chcą konsultować z mieszkańcami koncepcję i założenia do parku kulturowego w Rybniku, po to by w przyszłości przygotować dobrą uchwałę, która nikogo nie zaskoczy i da czas na niezbędne przygotowania do zmienionych zasad estetycznych na terenie miasta. Przypomnijmy, Park Kulturowy, to jedna z form prawnych ochrony dziedzictwa w Polsce, na mocy ustawy o ochronie zabytków i opiece na zabytkami.

Co to jest Park Kulturowy?

Park Kulturowy, to jedna z form prawnych ochrony dziedzictwa w Polsce, na mocy ustawy o ochronie zabytków i opiece na zabytkami. Ustanowienie Parku Centrum Starego Rybnika może poprawić skuteczność ochrony, standard życia i gospodarowania w zabytkowych obszarach miasta. W ciągu ostatnich 20 lat powstało w Polce 41 parków kulturowych, w tym cztery w województwie śląskim.

Zobacz mapę parku kulturowego „Centrum Starego Rybnika”

Fot. rybnik.eu

Fot. rybnik.eu

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2023