Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Racibórz: Park kulturowy nie powstanie. Radni byli przeciwni

Facebook Twitter

Rybnik chce mieć Park Kulturowy. Raciborzowi się nie udało, bo Rada Miasta nie poparła pomysłu prezydenta.

Inicjatywa Lokalna w Raciborzu

Park kulturowy: Radni Raciborza przeciwni

Mimo to Dawid Wacławczyk zastępca prezydenta Raciborza uważa, że dobrze się stało, że problem chaosu reklamowego w centrum miasta i dbania o jego estetykę został poruszony, bo wzrosła świadomość mieszkańców i przedsiębiorców.

Dawid Wacławczyk: Sprawa nie jest zupełnie przegrana, dlatego, że głosowanie skończyło się remisem. Z jednej strony uchwała nie przeszła, park nie został uchwalony, ale z drugiej nie została też odrzucona, więc jeśli będą takie prawne możliwości, to powrócimy do tego głosowania. Jeśli nie w tym składzie rady, to w przyszłym roku przecież będzie nowa rada. Natomiast sam proces rozmowy z mieszkańcami, rozmowy z przedsiębiorcami, dyskusję o rynku spowodował bardzo dużo przemyśleń.

Wiele pomysłów już jest realizowanych

– dodaje wiceprezydent Wacławczyk:

Dawid Wacławczyk: Zarządzeniem prezydenta już uporządkowaliśmy raciborski rynek, jeśli chodzi o wygląd ogródków gastronomicznych. Już ten Rynek i ulica Długa są dużo ładniejsze. Niedawno rozstrzygnęliśmy konkurs na nową koncepcję zagospodarowania rynku, więc to jest już dokument, który będzie służył w kolejnych latach. Już wielu przedsiębiorców, słysząc nawet o potencjalnych zapisach tego parku kulturowego, już do nas przychodzi, bo chce dostosowywać szyldy, wykonując remonty. Już się de facto chce dostosować do tych przepisów, które na razie nie weszły w życie, ale pewnie prędzej czy później wejdą. Poza tym wzrosła bardzo mocno świadomość mieszkańców i przedsiębiorców.

Tymczasem w Rybniku trwają konsultacje społeczne w sprawie powstania Parku Kulturowego.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024