Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik przygotowuje pomoc dla Ukrainy. Powiększy między innymi bazę miejsc dla uchodźców

Facebook Twitter

W dzisiejszym (24.02.) posiedzeniu sztabu kryzysowego wzięli udział także przedstawiciele Rady Kobiet oraz 28 dzielnicy, koordynowanej przez Stowarzyszenie "17-tka". Prezydent Miasta Piotr Kuczera chce z miejskiej kasy wyasygnować 100 tysięcy złotych na pomoc na zaprzyjaźnionego Iwano-Frankiwska. Chodzi o zakup środków obrony cywilnej. Powiększy się także baza miejsc dla uchodźców z Ukrainy.

fot.facebook.com/rybnike

Mówi Agnieszka Skupień, rzeczniczka rybnickiego magistratu:

Agnieszka Skupień: Oprócz sali gimnastycznej przy ul. Górnośląskiej 108 miasto przygotowuje dodatkowe miejsca dla uchodźców z Ukrainy, jednak za wcześnie by mówić o konkretnych miejscach. Zakład Gospodarki Mieszkaniowej udostępnił miejsce przy ulicy Białych 7 na potrzeby pomocy przygotowywanej prze Rybnicką Radę Kobiet. Przedstawiciele Rady Kobiet i 28 dzielnicy są w kontakcie z rodzinami osób, które chcą przyjechać do Rybnika, albo już u nas są.

Miasto Rybnik przygotowuje się na pomoc Ukraińcom, jednak czeka na konkretne wytyczne wojewody śląskiego, który z ramienia rządu będzie koordynował działania.

Na dzisiejszej sesji Rady Miasta Rybnika, prezydent Kuczera przedstawi radnym uchwałę, której celem będzie udzielenie pomocy rzeczowej partnerskiemu miastu Iwano – Frankiwsk na Ukrainie w formie zakupu środków pierwszej pomocy, wyposażenia osobistego i sprzętu technicznego jednostek Obrony Cywilnej, o wartości do 100.000,00 zł.

Dodatkowo na sesji zostanie wprowadzona uchwała wyrażająca solidarność miasta Rybnika z Ukrainą. Na rybnickim rynku w geście solidarności zawisły dziś flagi Ukrainy.

-informują urzędnicy. Na jutro (25.02.) rano prezydent Kuczera zwołuje ponownie sztab, by ustalić kolejne działania w zależności od sytuacji.

Przypomnimy: dziś (24.02.) na rynku w Rybniku protest przeciwko rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Rybniczanie spotykają się o 18.00 na rynku, by wyrazić swoją solidarność z Ukraińcami.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj