Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Piotr Kuczera o ataku na Ukrainę: „Wbrew Europie. Bez myślenia o ludziach, którzy mają rodziny, dzieci, plany”

Facebook Twitter

"Miało być o pączkach... Jednak dzisiejszy (24.02.) poranek przywitał nas zupełnie innymi wiadomościami"- pisze w mediach społecznościowych prezydent Rybnika Piotr Kuczera, odnosząc się do ataku Rosji na Ukrainę: "Wbrew Europie. Bez myślenia o ludziach, którzy mają rodziny, dzieci, bliskich, swoje plany i marzenia".

Piotr Kuczera: XXI wiek kojarzył się z tym, że kraje i państwa mogą samostanowić o swoim rozwoju, gospodarce, integralności, wolności. Dzisiaj Rosja Putina złamała traktaty, mamy interwencję zbrojną na terenie Ukrainy. Myślę, że wszystkie wolne narody dzisiaj solidaryzują się z Ukrainą i wołają głośno o zakończenie tego niepotrzebnego konfliktu. Jesteśmy myślami z naszymi miastami partnerskimi (…), ale też z wszystkimi tymi, którzy cierpią pod agresją rosyjską.

Rybnik ma przygotowane miejsca dla ewentualnych uchodźców z Ukrainy. Chce wykorzystać dawne gimnazjum w Rybniku-Niedobczycach przy ulicy Górnośląskiej.

Zobacz post:

Dwa dni temu samorządowcy z regionu wysłali z poparciem dla kolegów z Ukrainy, to było pismo Śląskiego Związku Gmin i Powiatów. Mówi Piotr Kuczera, przewodniczący Ślaskiego Związku Gmin i Powiatów:

Piotr Kuczera: Jako samorządy zrzeszone w naszym związku chcemy dać jasny sygnał, że wspieramy niepodległą Ukrainę. Nasze pismo ma na celu wskazanie na wagę tego, co dzieje się na Ukrainie, chcemy również wskazać na wsparcie, które płynie z samorządów zrzeszonych w Śląskim Związku Gmin i Powiatów.

W imieniu 150 gmin, miast i powiatów zrzeszonych w Śląskim Związku Gmin i Powiatów pragnę przekazać najszczersze, płynące z głębi serca wyrazy solidarności z wszystkimi samorządami lokalnymi w Ukrainie – z ich mieszkańcami, liderami i pracownikami samorządowymi, a szerzej – z wszystkimi obywatelami Ukrainy.

Związek od 2013 roku współpracuje z Kijowskim Oddziałem Regionalnym Związku Miast Ukrainy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj