Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czerwionka-Leszczyny też solidaryzuje się z Ukrainą

Facebook Twitter

Przed budynkiem UGiM wywieszono ukraińską flagę a burmistrz wysłał list z poparciem do mera partnerskiego miasta. To Dubno na Ukrainie: "Niech żyje wolna i suwerenna Ukraina!"

fot.czerwionka-leszczyny.pl

Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski złożył na ręce Mera Dubna – Miasta Partnerskiego Czerwionki-Leszczyn wyrazy wsparcia i solidarności.

Pismo do Przyjaciół z Miasta Partnerskiego Dubno:

Szanowny Merze,

W obliczu napiętej sytuacji międzynarodowej pragnę przekazać naszym Sąsiadom na Ukrainie, a w szczególności Przyjaciołom z Miasta Partnerskiego Dubno, wyrazy głębokiej solidarności i wsparcia.

Żadne państwo nie ma prawa podważać suwerenności, wolności, ani integralności terytorialnej innego narodu. Aktywność Rosji stwarza poważne ryzyko wywołania konfliktu zbrojnego, mogącego mieć daleko idące konsekwencje. Wciąż mam nadzieję, że w rozwiązaniu tego kryzysu zwycięży rozsądek, odpowiedzialność i szacunek dla wartości, w które wspólnie wierzymy.

Zwracam się do Was, Przyjaciele z Dubna i kieruję słowa wsparcia, zapewniam także o otwartości i gotowości udzielenia pomocy w tym dramatycznie trudnym dla Ukrainy czasie.

Niech żyje wolna i suwerenna Ukraina!

Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 marca 2024