Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rydułtowskie Centrum Kultury się otwiera. Na początek kino

Facebook Twitter

"Bardzo się cieszymy, że wreszcie będziemy mogli gościć widzów w naszych murach, tym bardziej że limity są podwyższone" – mówi Janina Chlebik–Turek, dyrektorka Rydułtowskiego Centrum Kultury.

Od piątku 12 lutego rząd luzuje obostrzenia. Do już wcześniej otwartych muzeów i galerii dołączają od jutra (12.02.)kina. Takie mieści się w rydułtowskim „Feniksie”. Już nie 25 a 50% miejsc na sali kinowej będzie mogło być zajęte, w przypadku Rydułtów to 60 miejsc.

Mamy nadzieję, że chociaż kilka razy się to 60 miejsc zapełni. Rokowania są dobre, ponieważ dzwonią do nas widzowie, są nawet tacy którzy mówią, że wszystko im jedno na co, żeby tylko zarezerwować im bilet, bo oni muszą wyjść z domu już. W ten weekend wchodzą Walentynki, więc trochę urozmaiciliśmy program.

Plany filmowe rozpisane są na piątek, sobotę i niedzielę. Filmy dla dzieci i dorosłych – mówi szefowa domu kultury: „Trolle 2”, „Jak zostać gwiazdą”, oraz „Obraz pożądania”:

To amerykański thriller, Mick Jagger w roli ekscentrycznego milionera od którego cała intryga się zaczyna, gorąco polecam i zapraszam. Chciałam również zaprosić na sobotę i niedzielę i tutaj gramy aż 5 seansów, ponieważ założyliśmy, że ludzie będą chcieli wyjść z domu, również dzieci, to właśnie dla tych młodszych ”Trolle” jak i ”Tajemniczy ogród”- to już bardzie familijny film, więc można się wybrać całą rodziną.

Kina będą otwarte dla publiczności w rygorze sanitarnym. Konieczne będzie zakrywanie ust i nosa maseczką oraz zakaz konsumpcji – co akurat sporo osób może ucieszyć.
Centrum Kultury już planuje harmonogram koncertów. Od muzyki alternatywnej, będzie także Muniek Staszczyk, ale i lokalne, śląskie gwiazdy.

Czytaj także:

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj