Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Sezon narciarski w Wiśle. Gdzie i kiedy będzie można wybrać się na narty?

Facebook Twitter

Sezon narciarski w WiśleSezon narciarski w Wiśle rusza na całego. W najbliższych dniach otwierają się wszystkie kanapowe stacje narciarskie.

Sezon narciarski w Wiśle
Soszów fot. Karolina Cieślar-Hanik, Michał Majewski

Sezon narciarski w Wiśle

Od jutra (7.12.) zaprasza Skolnity, w piątek (8.12.) pierwsi narciarze będą mogli poszusować na Nowej Osadzie i Stacji Narciarskiej Stok, a w sobotę (9.12.) sezon rozpoczynają ośrodki Cieńków, Klepki, Soszów i Stożek. Od końca listopada codziennie jeździć można już na Siglanach.

Skolnity fot. Karolina Cieślar-Hanik, Michał Majewski

Do tego w Wiśle panują fantastyczne warunki dla miłośników biegówek! Świetnie przygotowane są już trasy na Kubalonce, ale pobiegać można też na 900-m pętli na Jonidle, gdzie założony jest tor do biegania stylem klasycznym. Na biegówkach można też poruszać się stokówką od Przełęczy Salmopolskiej w stronę Przysłopiu pod Baranią Górą, a także grzebietem Cieńkowa.

Nowa Osada

Nowa Osada fot. Karolina Cieślar-Hanik, Michał Majewski

Z niezłych warunków w górach korzystają też skiturowcy. Ostatnie dni to piękna zimowa aura, słońce i lekki mróz, stąd wielu miłośników skiturów wędruje w okolicach Stożka, Soszowa, Zielonego Kopca, Malinowa czy Baraniej Góry.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024