Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Sieroń: W ciągu godziny będziemy mieli wynik

Facebook Twitter

W Rybniku już niebawem ma zostać uruchomione urządzenie, które przeprowadzać będzie badania na koronawirusa.

Mam nadzieję, że jeszcze w tym tygodniu rozpocznie pracę urządzenie do przeprowadzenia testów na koronawirusa, czekamy tylko na zgodę Ministerstwa Zdrowia

– mówi w rozmowie z Arkadiuszem Żabka rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku Michał Sieroń. Jak już was informowaliśmy, Rybnik przekazał placówce ponad 800 tysięcy złotych na zakup aparatury do przeprowadzenia testów na koronawirusa. Dziennie będzie mogło być przebadanych nawet 150 osób:

To w sposób znaczący skróci czas oczekiwania na wynik testu na koronawirusa. To urządzenie pozwala mniej więcej do godziny mieć już wynik.
Radio90: Kiedy będzie gotowe do tego, żeby przeprowadzać pierwsze testy?
One jest podłączone, trwa proces jego kalibracji, szkolenia pracowników, ale tak naprawdę pracę możemy rozpocząć po uzyskaniu odpowiedniej decyzji z Ministerstwa Zdrowia. Dokumenty zostały przesłane już w zeszły piątek. My czekamy już tylko na tę decyzję, żeby można było rozpocząć pracę tym urządzeniem. Mamy nadzieję, że będzie to jeszcze w tym tygodniu, jak najszybciej.

 

Aparatura trafiła do szpitalnego laboratorium i ma służyć nie tylko do przeprowadzania testów na obecność koronawirusa. Jak dodaje Michał Sieroń, szpital w Rybniku na dziś nie ma problemu ze sprzętem ochrony osobistej dla personelu.

mat.prasowe

Czytaj:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj