Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

”Skok na muzeum Morcinka”! To Rodzinna gra miejska z okazji projektu ”Noc Muzeów”

Facebook Twitter

Rodzinna gra miejska ''Skok na muzeum Morcinka'' została przygotowana z okazji ogólnopolskiego projektu ''Noc Muzeów”. MCK „Integrator” we współpracy z Muzeum im. Gustawa Morcinka opracowało ją z myślą o przybliżeniu uczestnikom gry sylwetki pisarza związanego przez lata ze Skoczowem oraz w celu popularyzacji jego twórczości.

fot. pixabay.com

Uwaga! ”Skok na muzeum Morcinka”

Kradzieży w skoczowskim Muzeum im. Gustawa Morcinka dokonały cztery osoby – ustalili śledczy. Władze muzeum są zszokowane tym, jak szybko złodzieje sforsowali zabezpieczenia! Muzeum poinformowało, że zginęły cenne przedmioty używane przez znanego na Śląsku Cieszyńskim pisarza – Gustawa Morcinka. W sumie łupem padło około 10 przedmiotów, w tym maszyna do pisania, pióro, kałamarz…

Miejskie Centrum Kultury „Integrator” już wkrótce opublikuje na swojej stronie internetowej szczegółowy raport. Śledczy apelują, by wszystkie osoby, które mogą pomóc w ujęciu sprawców, wzięły udział w rodzinnej grze miejskiej ”Skok na muzeum Morcinka” zorganizowanej przez MCK „Integrator” oraz Muzeum im. Gustawa Morcinka z okazji Skoczowskiej Nocy Muzeów 2021.

Organizatorzy obławy na rabusiów informują, że sprawcy włamania zostawiają wskazówki oraz zadania do wykonania w centrum miasta. Za oryginalne i kreatywne wykonanie zadań związanych z odnalezieniem przedmiotów i wskazaniem sprawców rabunku wyznaczono nagrodę!

Rodzinna gra miejska

Okazja do stworzenia gry pojawiła się dzięki uchwale Rady Miejskiej Skoczowa, która ogłosiła rok 2021, rokiem Gustawa Morcinka. Gra przeznaczona jest dla grup rodzinnych i młodzieży. Jej głównym celem jest bezpieczna zabawa, podczas której uczestnicy zapoznają się z sylwetką pisarza oraz z bohaterami jego utworów.

Rodzinna gra miejska to nie tylko możliwość poznania życiorysu Gustawa Morcinka, ale również okazja do zaangażowania się w rozwiązywanie tajemniczych zagadek, zapoznania się z edukacyjnymi treściami oraz odkrycia lokalnego bogactwa piśmienniczego. W czasie gry uczestnicy poznają wiele faktów dotyczących Gustawa Morcinka, a także będą mieli szansę wykazać się wiedzą i sprytem.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj