Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Spowalniacze i szykany na Gajowej. Utemperują kierowców?

Facebook Twitter

Uwaga kierowcy na Gajowej w Rydułtowach. Na tej bocznej, ale bardzo ruchliwej drodze trwają roboty związane z wprowadzeniem zmiany organizacji ruchu.

Prace polegają na montażu konstrukcji zwężającej drogę w rejonie budynku nr 39, a także progu zwalniającego w rejonie budynku nr 63. W rejonie posesji nr 13 ustawione zostanie także lustro drogowe. Ponadto ul. Gajowa zostanie oznakowana jako „strefa ograniczonej prędkości” do 30 km/h. Wprowadzenie zmian pozwoli na zmniejszenie prędkości pojazdów poruszających się po tej drodze, a tym samym zwiększy bezpieczeństwo pieszych na ul. Gajowej.

Ponadto ul. Gajowa wraz ze wszystkimi wlotami zostanie oznakowana jako „strefa ograniczonej prędkości” do 30 km/h. Dotyczyło to będzie wlotu doprowadzającego ruch do ul. Gajowej od drogi powiatowej nr 5023 S (ul. Krzyżkowicka) oraz na wlocie od drogi powiatowej nr 5025 S (ulicy Gen. Józefa Bema) jak również na wlotach ul. Wodnej i ul. Jesionowej z ul. Krzyżkowicką i na wlocie w ul. Armii Krajowej od strony ul. Krzyżkowickiej w Pszowie.

Zobacz też:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj