Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Stabilizuje się sytuacja na rzekach w regionie

Facebook Twitter

Sytuacja hydrologiczna w Regionie Wodnym Małej Wisły i Górnej Odry ulega stopniowej poprawie. W dalszym ciągu pracuje zbiornik Racibórz Dolny, posiadający 73% rezerwy oraz polder Buków.

Jak informuje Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach, stany wód utrzymują się na stałym poziomie lub wykazują tendencję malejącą. Stany alarmowe przekroczone są wciąż na kilku posterunkach wodowskazowych. Chodzi m.in. o Krzyżanowice, Racibórz-Miedonia, czy Krapkowice, natomiast stany ostrzegawcze odnotowano m.in. w Chałupkach, Olzie, czy Koźlu.
W powiatach bielskim, cieszyńskim, wodzisławskim i raciborskim, mieście Bielsko-Biała, a także w sołectwie Przyszowice dalej obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe. Podobnie, w dalszym ciągu utrzymany jest alarm przeciwpowodziowy w powiatach: głubczyckim, kędzierzyńsko-kozielskim, krapkowickim, opolskim, brzeskim oraz na terenie miasta Opola.

Dzisiaj (19.10.) oczekiwać można słabych, przelotnych opadów deszczu, stąd sytuacja hydrologiczna w dalszym ciągu powinna ulegać poprawie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj