Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Stanowcze NIE. Takich rzeczy nie robi się kulturze

Facebook Twitter

Już ponad 200 osób podpisało się pod petycją "Stanowcze NIE dla wprowadzenia urzędu do rybnickiej biblioteki". To pokłosie decyzji prezydenta Rybnika o przekazaniu części pomieszczeń biblioteki przy ulica Szafranka dla nowej siedziby Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.

O sprawie informowaliśmy was jako pierwsi już w marcu, kiedy okazało się, że urząd ma zająć pomieszczenia mediateki czyli oddziału zbiorów muzycznych i specjalnych.

To jest jak wpuszczenie raka w tkankę budynku zaprojektowanego i wybudowanego dla kultury, dlatego prosimy prezydenta Piotra Kuczerę o honorowe wycofanie się z tej decyzji

– pisze jedna z autorek petycji Joanna Bulandra w liście do gospodarza miasta. Jej zdaniem nie da się pogodzić urzędu z biblioteką, a nowe pomieszczenia dla mediateki nie będą wygodne dla nikogo i przypomina czasy gdy miasto przejęło sale wystawowe muzeum na rzecz Urzędu Stanu Cywilnego.

Tymczasem w mieście cały czas są wolne pomieszczenia na kampusie czy w budynku centrum handlowego „Hermes”, dokąd przeniosła się miedzy innymi miejska spółka Hossa. Sprawa wydaje się jednak przesądzona, bo prezydent Kuczera zapowiedział w rozmowie z Radiem 90, że decyzja została już podjęta. Chyba, że zmieni coś petycja. Podpisało się pod nią 213 osób.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj