Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Strumień: Uczniowie nie mają jak dojechać do szkoły

Facebook Twitter

Ponad setka uczniów z gminy Strumień uczy się w szkołach średnich na terenie Pawłowic. Ich liczba rośnie z roku na rok. 4 września okazało się, że nie wszyscy mieszczą się do busów, które do tej pory woziły młodzież na lekcje. Już podjęto działania, by zwiększyć tabor.

Uczniowie nie mają jak dojechać do szkoły

W ubiegłym roku do szkół w Pawłowicach z terenu gminy Strumień dojeżdżało 90 osób. W tym roku szkolnym ta liczba wzrosła do 105 uczniów. Rzeczywiście okazało się, że nie dla wszystkich jest miejsce w środkach komunikacji i część młodzieży zostaje na przystankach czy to w Strumieniu, czy to w Bąkowie. Dotyczy to porannego kursu. Do tej pory uczniów woziły busy, teraz zrobiło się w nich po prostu za ciasno.

Dlatego burmistrz Strumienia, Anna Grygierek wystąpiła z wnioskiem do Międzygminnego Związku Komunikacyjnego w Jastrzębiu o uruchomienie jeszcze jednego kursu. On wskoczy do rozkładu jazdy jeszcze we wrześniu. Będzie wyjeżdżał ze Strumienia o 8.27. To będzie dodatkowy bus, którym uczniowie dojadą na poranne lekcje w Pawłowicach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj