Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Sylwestrowa Moc Przebojów. Jak dojechać na Stadion Ślaski? Gdzie zaparkować?

Facebook Twitter

W Radiu 90 informacja dla słuchaczy, którzy ten wieczór chcą spędzić na Stadionie Ślaskim. Tam jedna z największych imprez sylwestrowych w Polsce.

fot.R.Zduńczyk/ www.facebook.com/slaskie

„Sylwestrowa Moc Przebojów” to scena o całkowitej powierzchni 760 metrów kwadratowych, wadze 360 ton, a na niej gwiazdy takie jak DJ Bobo, Cleo, Maciek Maleńczuk czy Sławomir. W ubiegłym roku na Stadionie Śląskim bawiło się ponad 42 tysiące osób.

ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU

W związku z organizacją imprezy na Stadionie Śląskim w dniu 31.12.2019 r. wprowadzone zostaną tymczasowe zmiany w organizacji ruchu:

 • wprowadzony zostanie zakaz wjazdu i wyjazdu z osiedla Tysiąclecia od ul. Chorzowskiej

od godziny 18.00

 • ograniczona zostanie możliwość skrętu w lewo z ul. Katowickiej w kierunku ul. Parkowej
 • wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy w ciągu ul. Parkowej, na odcinku od ronda w rejonie C.H. Carrefour do skrzyżowania z ul. Kościuszki

od godziny 23.30

 • zamknięta dla ruchu pojazdów zostanie ul. Katowicka na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Parkową/al. Wojska Polskiego i skrzyżowaniem z ul. Gałeczki
 • zamknięta dla ruchu pojazdów zostanie ul. Chorzowska (w Katowicach) na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Parkową/al. Wojska Polskiego i pierwszą przewiązką (połączenia jezdni
 • ulicy Chorzowskiej) za przejściem podziemnym
 • zamknięty dla ruchu pojazdów zostanie łącznik pomiędzy al. Wojska Polskiego i ul. Tysiąclecia (w Katowicach)
 • zamknięta dla ruchu pojazdów zostanie al. Wojska Polskiego

Przywrócenie docelowej organizacji ruchu planowane jest w dniu 1.01.2020 r. ok godz. 2.00.

DOJAZD

Na stadion dotrzesz bez problemu, korzystając z licznych środków publicznego transportu zbiorowego, a najlepiej tramwajem. Zarząd Transportu Metropolitalnego w Katowicach informuje, że w związku z imprezą „Sylwestrowa Moc Przebojów”, która odbędzie się w noc z 31 grudnia 2019 r. na 1 stycznia 2020 r. na Stadionie Śląskim w Chorzowie, zorganizowana zostanie dodatkowa komunikacja publiczna zapewniająca możliwość dojazdu i powrotu w rejon imprezy według poniższego zestawienia:

KOMUNIKACJA TRAMWAJOWA:

 • uruchomienie linii nr 0 w relacji: „Katowice Plac Wolności” – „Chorzów Stadion Śląski” (pętla zachodnia, przystanek zlokalizowany w rejonie wejścia głównego, przy specjalnie dedykowanej pętli tramwajowej dla imprez masowych), obsługując przystanki tramwajowe zlokalizowane w centrum Katowic, oraz wzdłuż ul. Chorzowskiej (parkingi w centrum Katowic m.in. rejon NOSPR, przy Centrum Handlowym Silesia City Center, przy Śląskim Wesołym Miasteczku LEGENDIA),
 • zwiększenie oferty dla linii tramwajowych nr 6, 11 i 19 (dodatkowe kursy, zwiększenie pojemności taboru),
 • dla linii tramwajowych nr: 13, 14, 15, 16, 20 uruchomione zostaną dodatkowe kursy w swoich podstawowych relacjach, które umożliwiać będą możliwości powrotów po zakończonej imprezie do katowickich dzielnic: Brynów, Szopienice, Szopienice, Koszutka, Wełnowiec Zawodzie, Załęże oraz miasta Sosnowiec i Mysłowice.

KOMUNIKACJA AUTOBUSOWA:

 • dla linii autobusowych nr: 820, 830 i 840 od godziny 18:00 obowiązywać będzie dodatkowa obsługa przystanku Chorzów AKS wraz z uruchomieniem dodatkowych kursów dla linii nr: 820 i 830,
 • dla linii autobusowych nr: 12, 37, 40, 138, 190, 632, 674, 689, 820, 830, 297N, 672N, 905N, 906N obowiązywać będą specjalne rozkłady jazdy na Nowy Rok, które zakładać będą uruchomienie dodatkowych kursów i zwiększenie pojemność taboru,
 • dla linii autobusowych nr: 30N, 76N, 77N, 130N, 657N, 830N, 840N wprowadzone zostanie zwiększenie pojemności taboru z autobusów standardowych na autobusy przegubowe,

Dodatkowo, dla linii autobusowych nr: 7, 23, 109, 673, 674 dokonujących przejazdu z centrum Katowic do Osiedla Tysiąclecia wprowadzona zostanie tras objazdowa, tj. autobusy tych linii po obsłudze przystanku „Dąb Kościół” skierowane zostaną ulicami: Bracką, DTŚ, Jana Pawła II, Piastów, do włączenia się na przystanku „Osiedle Tysiąclecia ZOO”. Autobusy tych linii obsługiwać będą wszystkie rozkładowe przystanki, zmiana dotyczyć będzie wyłącznie trasy przejazdu z uwagi na czasową organizację ruchu drogowego.

OTWARCIE BRAM

Organizatorzy sugerują przybycie na stadion najwcześniej jak to możliwe, przy czym bramy stadionu zostaną otwarte dla widzów już o godzinie 18:30. Wejście dla publiczności odbywać się będzie bramami nr 1, 4 oraz 7.

Osoby wybierające się na imprezę sylwestrową na Stadionie Śląskim powinny mieć na uwadze możliwe utrudnienia drogowe/korki drogowe w aglomeracji śląskiej.

PARKINGI

Park Śląski udostępnił miejsca parkingowe, które zlokalizowane będą w 3 strefach parkingowych oraz miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych na Parkingu P1, zgodnie z mapą i rozpiską poniżej. Bilet parkingowy będzie można zakupić w przedsprzedaży internetowej na stronie www.ticketmaster.pl od dnia 11 grudnia 2019 roku od godziny 12:00 do dnia 31 grudnia 2019 roku do godziny 12:00. Po zakupie biletu parkingowego bilet należy wydrukować i kierować się do Strefy Parkingowej poprzez współrzędne GPS podane na bilecie.

W przypadku, gdy nie wszystkie miejsca parkingowe zostaną wykupione w przedsprzedaży internetowej, będzie możliwość zakupienia biletu parkingowego na miejscu w dniu imprezy.

Możliwość wjazdu na parkingi w godzinach 17:00 – 23:30. Ilość miejsc parkingowych na terenie Parku Śląskiego w dniu imprezy jest ograniczona, dlatego w przypadku braku miejsc parkingowych wjazdy do Parku Śląskiego zostaną zamknięte. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc zachęcamy do przyjazdu komunikacją miejską.

PAMIĘTAJ:

Parkingi na terenie Parku Śląskiego są płatne, lecz niestrzeżone. Prosimy o niepozostawianie cennych przedmiotów w pojazdach oraz o właściwe zamknięcie samochodów.
Możliwość skorzystania z miejsc parkingowych na terenie Parku Śląskiego w Strefach Parkingowych w dniu imprezy dotyczy, tylko i wyłącznie pojazdów do 3,5 t DMC oraz zarejestrowanych do przewożenia maksymalnie 7 osób.
Bilet parkingowy upoważnia do jednorazowego wjazdu do Strefy Parkingowej.
Po opuszczeniu Strefy Parkingowej nie ma możliwości ponownego wjazdu do Strefy Parkingowej na tym samym bilecie parkingowym.
Prosimy o bezwzględne słuchanie poleceń służb parkingowych oraz służb ochrony odpowiedzialnych za kierowanie pojazdów na miejsca parkingowe w strefie parkingowej.
Śledź informacje na kanałach Stadionu Śląskiego i Parku Śląskiego.
Zachęcamy do śledzenia stron www.stadionslaski.pl i www.parkslaski.pl oraz kanałów społecznościowych Facebook oraz Twitter Stadionu Śląskiego i Parku Śląskiego, gdzie będą umieszczane informacje o organizacji ruchu i komunikacji w dniu imprezy.

INFORMACJE DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Organizatorzy informują, że na terenie Stadionu Śląskiego będą przygotowane wydzielone i oznakowane miejsca dla osób niepełnosprawnych (poruszających się na wózkach, mających problemy z poruszaniem się, niewidomych) wraz z opiekunami. Dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach przewidziano dedykowane miejsca na wyznaczonych sektorach (wejście bramą 4).

W trosce o bezpieczeństwo uczestników wstęp na płytę stadionu osób poruszających się na wózkach nie jest możliwy.

Dla osób niepełnosprawnych przygotowane zostały także bezpłatne miejsca parkingowe – obok Stadionu Śląskiego – wyznaczone na Parkingu P1. Bilety parkingowe na dedykowane miejsca dla osób niepełnosprawnych będzie można zarezerwować na stronie internetowej: www. ticketmaster.pl Rezerwacja biletu parkingowego jest możliwa po wpisaniu hasła: SLASKI. Liczba miejsc parkingowych ograniczona jest do 40, a o ich wydaniu decyduje kolejność zgłoszeń. W dniu imprezy wydrukowany bilet parkingowy dla osób niepełnosprawnych będzie ważny tylko i wyłącznie z kartą parkingową osoby niepełnosprawnej, której posiadacz znajduje się w pojeździe. Karta parkingowa osoby niepełnosprawnej musi być wydana i użytkowana zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Bilet parkingowy dla osoby niepełnosprawnej nie gwarantuje dedykowanego miejsca podczas imprezy na Stadionie Śląskim.

DZIECI

Zagubione na terenie imprezy dzieci będą prowadzone do punktu informacyjnego, gdzie zostanie podjęta próba kontaktu z ich opiekunami. Dlatego też ważne jest, aby każde dziecko miało naklejkę bezpieczeństwa! Naklejki bezpieczeństwa dostępne będą przy głównych wejściach na teren imprezy (bramy 1/4/7). Na naklejce należy wpisać imię dziecka, imię i nazwisko opiekuna oraz numer telefonu kontaktowego. Pokój matki z dzieckiem z przewijalnią dla niemowlaków dostępny będzie przy sektorze 25D. Kluczami do pomieszczenia dysponować będzie patrol ratowniczy poruszający się pieszo po terenie imprezy. Niestrzeżony parking dla wózków dziecięcych będzie zlokalizowany pomiędzy bramami 4 i 5 na terenie wewnątrz stadionu.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników wstęp na płytę stadionu i obszar sektorów i womitoriów z wózkami dziecięcymi i innymi przedmiotami mogącymi utrudnić ewakuację nie jest możliwy.

BEZPIECZEŃSTWO

Impreza „Sylwestrowa Moc Przebojów 2019” na Stadionie Śląskim została zgłoszona na 50 tys. uczestników.

Wejścia na teren imprezy zlokalizowane będą przy bramach Stadionu Śląskiego:

Brama numer 1 od ulicy Chorzowskiej (Katowice)
Brama numer 4 od ulicy Chorzowskiej (Katowice)
Brama numer 7 od alei Harcerskiej (Chorzów)

Ze względów bezpieczeństwa wejście pod scenę odbywać się będzie tunelami zlokalizowanymi przy bramach 1 i 7.

Ramowy plan imprezy

18.30 – otwarcie wejść na teren imprezy masowej
19.30 – rozpoczęcie części artystycznej – koncerty
00:00 – 00:15 – powitanie Nowego Roku
01.30 – zakończenie części artystycznej
02.00 – opuszczenie terenu imprezy masowej przez uczestników i zakończenie imprezy masowej

Gdy ilość osób zbliży się do maksymalnej (50 tys. uczestników), wstęp na teren imprezy zostanie zamknięty, a wejście odbywać się będzie w sposób rotacyjny.

WAŻNE!

Zabrania się wnoszenia i posiadania w trakcie imprezy:

 • broni lub innych niebezpiecznych przedmiotów,
 • materiałów wybuchowych,
 • wyrobów pirotechnicznych,
 • materiałów pożarowo niebezpiecznych,
 • napojów alkoholowych,
 • plastikowych, szklanych lub metalowych pojemników lub puszek,
 • środków odurzających lub substancji psychotropowych,
 • symboli lub barw klubów sportowych w jakiejkolwiek postaci,
 • dronów lub jakichkolwiek innych urządzeń latających,
 • parasoli.

UWAGA! Osoby posiadające przedmioty wyszczególnione na powyższej liście nie zostaną wpuszczone na teren imprezy.

Ponadto zakazuje się:

 • wprowadzania psów i innych zwierząt,
 • wprowadzania rowerów, skuterów oraz motocykli,
 • jakiejkolwiek działalności handlowej lub innej zarobkowej na Terenie Imprezy,
 • wchodzenia na elementy infrastruktury technicznej i miejskiej, a także na obszary, które są niedopuszczone dla Uczestników (np. scena i jej zaplecze, stanowisko realizacyjne, itp.),
 • rzucania przedmiotami, rozniecania ognia i niszczenia mienia znajdującego się na Terenie Imprezy.

Organizator Imprezy może odmówić wstępu na Imprezę oraz przebywania na niej osobom:

znajdującym się pod widocznym wpływem alkoholu, środków odurzających, psychotropowych lub innych podobnie działających środków;
posiadającym broń lub inne niebezpieczne przedmioty, materiały wybuchowe, wyroby pirotechniczne, napoje alkoholowe, środki odurzające lub substancje psychotropowe;
zachowującym się agresywnie, prowokacyjnie albo w inny sposób stwarzającym zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku Imprezy;
w przypadku przekroczenia określonej zezwoleniem liczby Uczestników przebywających na Terenie Imprezy;
uniemożliwiających ustalenie tożsamości osoby.

Monitoring

W trosce o bezpieczeństwo uczestników Sylwestrowej Mocy Przebojów teren imprezy oraz wejścia będą monitorowane.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj