Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szachy w Ustroniu Łączą Pokolenia. Rozpoczynają się decydujące partie

Facebook Twitter

Trwa festiwal Szachy w Ustroniu łączą Pokolenia. To jedna z większych imprez tego typu w Europie. Do beskidzkiego miasteczka zjechało blisko 1000 graczy. Wydarzenie potrwa do niedzieli, ale już od dziś zaczną się rozgrywać decydujące partie.

Rozmawialiśmy z Michałem Paździorą, wiceprezesem Śląskiego Związku Szachowego.

Michał Paździora: Czwartek to już w zasadzie ten czas, gdzie każda partia, każdy ruch wręcz będzie miał bardzo duże znaczenie. Na sam koniec naszego festiwalu to już taka wisienka na torcie. 21 sierpnia będziemy grać w turnieju Mokate, już po raz trzeci tutaj. To turniej, w którym mogą zagrać osoby początkujące z doświadczonymi arcymistrzami.

Michał Paździora, wiceprezes Śląskiego Związku Szachowego

Do Ustronia zjechało wielu arcymistrzów, wśród nich jest Daniel Sadzikowski, który na turniej przyjechał ze swoimi uczniami:

Daniel Sadzikowski: Mam nadzieję, że zdobędą jak największe sukcesy na tym turnieju w szczególności, że jest to bardzo dobry turniej do rozwijania własnych umiejętności. Jest wielu bardzo dobrych zawodników nie tylko z Polski, ale też z Europy, Indii, wielu krajów szachowo popularnych. Mam nadzieję, że występ dla moich uczniów zaprocentuje doświadczeniem i też dobrym wynikiem.

Daniel Sadzikowski, arcymistrz szachowy

Rozmawiał Przemek Niedźwiecki. Cały wywiad z Danielem Sadzikowskim poniżej:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj