Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szczeniak spędził dwa dni w gnojowicy

Facebook Twitter

Skamlącego psa uratowała dopiero mieszkanka Książenic, bo właściciel posesji nie był zainteresowany jego losem. Kobieta wezwała Straż Miejską z Czerwionki- Leszczyn, policję i rybnicki Pet Patrol.

Przez dwa dni mieszkanka słyszała taki niepokojący skowyt, płacz małego pieska, zauważyła, że ten mały szczeniak leży w tej gnojowicy, w tym momencie od razu poprosiła nas o pomoc. Na tej posesji biegały jeszcze dwa psy, w tym miejscu gdzie właściciel składał obornik, ten maluszek próbował się wydostać. Podejście właściciela, było bardzo lekceważące, pozwolił nam wejść gdy zauważył, że przyjechała policja. Nasz wolontariusz razem ze strażnikiem miejskim, który był zdeterminowany, aby pomóc psu, im razem udało się tego malucha wyciągnąć.

W sumie z posesji w Książenicach zabrano trzy psy. Zwierzęta trafiły najpierw do weterynarza a potem tymczasowego domu, skąd trafią do nowych właściciel. Czy były właściciel zostanie pociągnięty do odpowiedzialności karnej? To pozostaje sprawą otwartą:

Jeżeli posiadamy zwierzaka, mamy też pewne obowiązki, między innymi jest to opieka. Teraz będziemy- po szczepieniach pierwszych – szukać jakiegoś domu, już się osoby zgłaszają, widać, że są bardzo wzruszeni tą cała historią, tak chwyciła za serce, myślę, że da się wybrać takie fajne domy dla całej trójki.

A z Izabelą Kozieł z Pet Patrolu Rybnik rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Zobacz zdjęcia zrobione na miejscu przez Pet Patrol, dostaliśmy je na formularz kontaktu DAJ ZNAĆ:

Za policją przypominamy:

„….Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę…”

Art. 1 ust. 1 Ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r o ochronie zwierząt

Policja zgodnie z obowiązującym stanem prawnym realizuje m.in. zadania ukierunkowane na wykrywanie przestępstw i wykroczeń oraz ściganie ich sprawców, a także inicjuje i organizuje działania mające na celu zapobieganie popełnieniu przestępstw i wykroczeń oraz zjawiskom kryminogennym i współdziała w tym zakresie z organami państwowymi, samorządowymi i organizacjami społecznymi. Jednym z celów podejmowanych przedsięwzięć jest zapewnienie lepszej ochrony zwierzętom i zwalczanie nieludzkiego ich traktowania.

Jeśli posiadasz informacje o nieludzkim traktowaniu zwierząt poprzez m.in. ich torturowanie, zabijanie, przetrzymywanie w niewłaściwych warunkach, oraz oferowaniu do sprzedaży lub kupna zwierząt i roślin zagrożonych wyginięciem to skontaktuj się z policją.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne? Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne. Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2022