Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szkoły i przedszkola w Gminie Mszana. Jak będzie przebiegało nauczanie?

Facebook Twitter

Szkoły i przedszkola w Gminie Mszana czekają na uczniów. Placówki są gotowe na nietypowy rok szkolny. W placówkach będą obowiązywać zalecenia Sanepidu, takie jak częste mycie rąk i dezynfekcje pomieszczeń.

Fot.pixabay.com

Dyrektorzy placówek ustalili, że w przestrzeniach wspólnych (korytarze, toalety) należy nosić maseczki. Na lekcjach dzieci nie będą musiały siedzieć w maseczkach. Plany lekcji zostały tak przygotowane, aby dzieci przychodziły na zajęcia o różnych godzinach, ale aby nie było zmianowości (jak to na przykład planuje się wprowadzić na razie na 2 miesiące w szkołach średnich powiatu wodzisławskiego).

Lekcje w gminnych placówkach mają się kończyć w większości przypadków najpóźniej o godz. 16:00, a w sporadycznych przypadkach o 16:50. Nie dotyczy to Szkoły Podstawowej w Gogołowej, gdzie jest najmniej uczniów.

Musimy działać normalnie, choć warunki są niecodzienne. Będziemy obserwować sytuację i reagować na bieżąco

– mówi wójt Mirosław Szymanek.

Przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego wójt przeprowadził wideokonferencję z dyrektorami szkół i przedszkoli, stan przygotowania placówek oświatowych omawiano także na posiedzeniu Komisji Spraw Społecznych Rady Gminy. Dyrektorzy nie ukrywają, że mają pewne obawy, jest również wiele niewiadomych, natomiast generalnie większość społeczności szkolnej cieszy się na powrót do stacjonarnych lekcji.

Od 1 września naukę w naszych szkołach podstawowych rozpocznie blisko 640 uczniów: 300 w SP w Mszanie (16 klas), 227 w SP w Połomi (13 klas) oraz 111 w SP w Gogołowej (8 klas). Do przedszkoli ma wrócić po 150 dzieci w Mszanie i Połomi oraz 25 dzieci w oddziale przedszkolnym w Gogołowej. Planowane jest uruchomienie drugiego oddziału w Gogołowej, ale w związku z COVID-19 przeciągnęły się związane z tym prace projektowe. Jak wyjaśniano na wczorajszej Komisji Spraw Społecznych, oddział zostanie jednak utworzony.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj