Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szpitalne jedzenie może być pyszne. Wiemy, gdzie takie serwują!

Facebook Twitter

Krem z pomidorów na drugie śniadanie. Na obiad kluski śląskie i rolada, a do tego koktajl owocowo-warzywny. Tak karmią mamy w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym numer 2 w Jastrzębiu.

Także te przyszłe, które oczekują narodzin dziecka na oddziale. To pilotażowy program „Dieta Mamy”. Przyszłe mamy i te, które urodziły, otrzymują zwiększone ilościowo posiłki, lepszej jakości, dostosowane do trymestru ciąży i okresu laktacyjnego. Mają też okazję do konsultacji z dietetykiem. Celem programu jest podniesienie jakości żywienia kobiet przebywających w szpitalu, zwiększenie ich satysfakcji. Ale też wyrobienie dobrych nawyków żywieniowych na przyszłość.

Jak donoszą nam pacjentki: posiłki są smaczne, bo gotowane na miejscu. To ważne szczególnie teraz, kiedy w czasie pandemii wstrzymane są odwiedziny i kiedy nikt z bliskich nie może przynieść posiłków przygotowanych w domu kobietom po porodzie i tym oczekującym na narodziny dziecka. „Karmią nas wzorowo” – ocenia jedna z mam, która w ostatnich dniach urodziła córkę w jastrzębskim szpitalu.

Zobacz też:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 lutego 2021