Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szukają chętnych na wyjazd do Lille we Francji

Facebook Twitter

To jest propozycja dla młodzieży, osoby z regionu- w wieku od 17 do 23 lat- mogą wyjechać XVII Szczyt Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego 2018. Tegoroczne spotkanie odbędzie się w lipcu we Francji.

Fot. StockSnap \ pixabay.com

Szczyt odbędzie się dokładnie w dniach od 15 do 21 lipca. Temat tegorocznego spotkania to „Krytyka mediów i przemiana społeczeństwa: Propaganda 1918 vs. FakeNews 2018 – Podobieństwa i różnice? Kompetencje mediów, odpowiedzialni obywatele”.

Projekt jest skierowany do młodych, aktywnych osób w wieku 17-23 lat, stawiających już pierwsze kroki w działalności na rzecz lokalnej i regionalnej społeczności oraz zainteresowanych zagadnieniami europejskimi.

Poza częścią merytoryczną w harmonogramie przewidziane są również atrakcje takie jak wycieczki i spotkania integracyjne, które ułatwią młodym ludziom nawiązanie kontaktów z ich rówieśnikami z innych krajów, wymianę doświadczeń, poglądów i zainteresowań, co pozwoli na poszerzenie wzajemnej wiedzy o kulturze regionów wchodzących w skład Regionalnego Trójkąta Weimarskiego.

Rekrutacja:

Do udziału w tegorocznym Szczycie Młodzieży zapraszamy młode osoby spełniające następujące kryteria:
• wiek 17-23 lat,
• zainteresowanie problematyką europejską,
• aktywność i zaangażowanie w życie lokalnej społeczności,
• znajomość języka angielskiego (znajomość niemieckiego lub/i francuskiego – mile widziane).
Wszyscy chętni do wzięcia udziału w Szczycie proszeni są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego stronie Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej i przesłanie go mailem do 30 czerwca 2018 roku. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Szczyt Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego jest jedną z form tej współpracy, która skupia się na zacieśnianiu międzynarodowych więzi poprzez integrację młodych ludzi z regionów objętych porozumieniem. Każdego roku w spotkaniach bierze udział po 15 uczestników z każdego kraju: Polski, Niemiec i Francji.

Spotkania organizowane są od 2001 roku, po kolei w poszczególnych regionach. Województwo śląskie gościło młodzież w 2003, 2006, 2009, 2012 i 2015 roku.

Regionalny Trójkąt Weimarski jest porozumieniem między Województwem Śląskim, Nadrenią Północną-Westfalią w Niemczech oraz Hauts-de-France we Francji. Współpraca ma na celu wzmacnianie społeczeństwa obywatelskiego oraz wspieranie rozwoju społeczno-gospodarczego regionów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj