Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szybciej i w komforcie koleją w Beskidy. Tak będzie po remoncie

Facebook Twitter

Będą krótsze podróże z Katowic do Wisły Głębce. Pociągi pojadą też z Goleszowa do Cieszyna – to planowane efekty inwestycji realizowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe za 460 milionów złotych. Prace już trwają.

W połowie marca ruszyły prace na linii kolejowej od centrum Śląska w kierunku gór. Remont linii kolejowej od posterunku Bronów do stacji Wisła- Głębce wraz z odnogą z Goleszowa do Cieszyna to jedna z najbardziej oczekiwanych kolejowych inwestycji w woj. śląskim. Ale remontowana jest nie tylko linia. Zyska także wygląd dworców i przystanków. Ten w Wiśle od ubiegłego roku już wyremontowany wita pasażerów.

Będą też inne inwestycje w naszym mieście, dadzą większy komfort dla podróżnych, ale skorzystają też kierowcy

– zapowiadał burmistrz Wisły Tomasz Bujok.

W Wiśle liczą także, że uda się także przesunąć jeden z przystanków, tak, aby narciarze mogli wysiadać wprost przy stoku.

Wyremontowane będą również wiadukty kolejowe:

Dziechcinka i oczywiście Głębce, obiekty mostowe. Wnioskowaliśmy o przesunięcie przystanku na ulicy Reymonta, trochę bliżej ośrodka Siglany, z prostej przyczyny, że to też byłoby jedyne rozwiązanie, że pociągiem można by było podjechać pod sam stok. Jedyne możliwe rozwiązanie, jednak czy to wyjdzie trudno powiedzieć. PLK się do tego pisma nie ustosunkowała jeszcze.

– mówił reporterowi Radia 90 jeszcze przed rozpoczęciem tych prac burmistrz Wisły Tomasz Bujok.

W sumie w ramach rozpoczętego już projektu zostaną wymienione prawie 52 km torów. Nowe rozjazdy oraz urządzenia sterowania ruchem kolejowym umożliwią zwiększenie przepustowości linii. Lokalne Centrum Sterowania ruchem kolejowym powstaje w Skoczowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lipca 2021