Szymon Szulik mistrzem świata kadetów. Brawo dla dżudoki

Szymon Szulik dżudoka z Rybnika zdobył pierwszy w historii polskiego dżudo tytuł mistrza świata w swojej kategorii wagowej. Gratulujemy!

Rybnicki dżudoka Szymon Szulik mistrzem świata kadetów! Zawodnik Polonii Rybnik sięgnął po złoto podczas czempionatu rozgrywanego w Chorwacji. W drodze do finału Szulik startujący w wadze do 66-ciu kilogramów wygrał cztery pojedynki, w tym dwa przed czasem. Wygrywał kolejno z dżudokami z Arabii Saudyjskiej, Hiszpanii, Brazylii i Gruzji. W walce o złoto zmierzył się z Azerem Abilem Yusubovem. Pojedynek był krótki, rybniczanin zakończył go zwycięstwem i stanął na najwyższym stopniu podium. Co ciekawe to pierwszy w historii polskiego dżudo tytuł mistrza świata w tej kategorii wiekowej.