Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Tancerze Mirażu nagrodzeni na Mistrzostwach Polski

Facebook Twitter

Zespół taneczny Miraż z Wodzisławskiego Centrum Kultury został wielokrotnie nagrodzony podczas Krajowych Mistrzostw IDO w tańcu Modern and Contemporary, Tap, Ballet, Belly i Acrobatic. Największym sukcesem mogą pochwalić się Zuzanna Wójtowicz, Mateusz Lenczyk oraz Wiktoria Erban.

fot.mat.prasowe WCK

Podczas zawodów tancerze zaprezentowali 14 choreografii przygotowanych przez Izabelę Barską-Kaczmarczyk, Evgeniye Makeeve-Wyputa, Julię Lis, Karola Mentala oraz Martynę Musiolik. Tancerze wystąpili w kategoriach solo, duet, grupa oraz formacja w stylu modern & contemporary, a także solo w stylu ballet. Solo zatańczyli Zuzanna Wójtowicz, Anna Kubicz, Mateusz Lenczyk, Karolina Kuś, Hanna Łaciok, Wiktoria Erban, Antonina Nowak, Emilia Krzyształa, a duety wykonali Kuś Karolina i Laura Stuka oraz Lena Zmarzły i Julia Staszewska.

Największym powodem do dumy Mirażu jest tancerka Zuzanna Wójtowicz, która po raz 3 z rzędu obroniła tytułu Mistrzyni Polski w stylu ballet (soliści 15-16 lat). Nie mniejszym powodem do zadowolenia jest sukces Mateusza Lenczyka, która wywalczył srebrny medal zdobywając tytuł Wicemistrza Polski w kategorii solo modern 15-16 lat. Ogromnym zaskoczenie była Wiktoria Erban, która zajęła IV miejsce w kategorii solo modern 15-16 lat.

Gratuluję z całego serca całemu zespołowi Miraż kolejnych pięknych sukcesów a trenerom i choreografom dziękuję za profesjonalne przygotowanie naszej młodzieży do zawodów

– mówi Katarzyna Rokowska- Szyroki, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury

Mistrzostwa przeszły do historii i zapisały się we wspomnieniach wodzisławskich tancerzy na długie lata, jako wspaniała przygoda. Tymczasem zespół nie spoczywa na laurach i przygotowuje się do kolejnych ważnych tanecznych wydarzeń jakimi będą udział w Krajowych Mistrzostwach w tańcu show i jazz oraz organizacja Jubileuszu 30. lecia istnienia zespołu Miraż w Wodzisławskim Centrum Kultury.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj