Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

To będzie święto lekkoatletyki. Przed nami Złote Kolce w Ostrawie

Facebook Twitter

W najbliższy czwartek (20.06.) w czeskiej Ostrawie odbędzie się międzynarodowy miting "Zlata Tretra" czyli Złote Kolce, w którym nie zabraknie światowych gwiazd tej dyscypliny sportu, także z Polski.

fot. czechtourism.com

Te zawody mają wieloletnią historię – mówi Radiu 90 przedstawicielka komitetu organizacyjnego mitingu, Šárka Mokrá:

Miting Złote Kolce odbędzie się już 58 raz po raz pierwszy był to 1961 rok. Jego sława cały czas rośnie z czego bardzo się cieszymy i dlatego zdecydowaliśmy się w tym roku jeszcze mocniej zaprosić do nas kibiców z Polski. Także dlatego, że sławę mitingu pomagają budować w ostatnich latach właśnie czołowi polscy lekkoatleci.

Kto znany występowała na mitingu Złote Kolce w Ostrawie, kogo zobaczymy tym razem?

W ostatnich 10-12 latach, największą gwiazdą był Usain Bolt, który startował w Ostrawie 9 razy co jest wyjątkowe nawet w świecie lekkoatletów. Biegał u nas także dwustumetrowiec z RPA, van Niekerk. A z polskich lekkoatletów Justyna Święty-Ersetic czy Anita Włodarczyk, która w ostatnich latach jest naszym stałym gościem. Oczywiście wielka gwiazdą będzie także amerykański sprinter Christian Coleman, o którym mówi się, że mógłby być następcą Usaina Bolta.

czechtourism.com

Wśród lekkoatletów zgłoszonych do udziału w mitingu w Ostrawie są też inni zawodnicy z Polski. To miedzy innymi: mistrz Europy i wicemistrz świata na 800 metrów Adam Kszczot, mistrz Europy na średnich dystansach Marcin Lewandowski czy utytułowani tyczkarze Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski.

Dlatego organizatorzy liczą, że na trybunach zasiądą polscy fani, którzy będę im kibicować. Całe zawody są wyjątkowe – podkreśla Šárka Mokrá:

To niewyobrażalnie trzymające w napięciu zawody, pełne wspaniałych rezultatów, pełne emocji, po prostu wielkie wydarzenie w roli głównej z najlepszymi lekkoatletami świata. tego nie można zobaczyć i przeżyć na co dzień. Wielu zawodników, którzy mają międzynarodowe doświadczenia stara się o to by stworzyć właśnie taką wyjątkową atmosferę sportowego święta. Dlatego zapraszamy wszystkich kibiców, zwłaszcza tych z Polski, którzy są świetni, są pełni pozytywnych emocji, przyjedźcie kolejny raz i pomóżcie stworzyć kolejny raz wielkie widowisko.

Dodajmy, że w tym tygodniu w Radiu 90, będziemy mieli dla was podwójne zaproszenia na miting Złote Kolce w Ostrawie, który przypomnijmy odbędzie się w czwartek 20 czerwca. Słuchajcie nas uważnie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 czerwca 2020