Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

To jedna z najlepiej prowadzonych bibliotek w kraju

Facebook Twitter

Biblioteka Miejska w Cieszynie zajęła wysokie, bo 15. miejsce w ogólnopolskim rankingu prowadzonym przez Instytut Książki i "Rzeczpospolitą" i drugie w województwie śląskim. Oceniano m.in. powierzchnię biblioteki i filii w przeliczeniu na 1000 mieszkańców oraz średnie zatrudnienie w placówce; liczbę godzin otwarcia biblioteki, wielkość księgozbioru i ilość zakupionych nowości.

Przyznawano punkty za dostępne dla czytelników tytuły prasowe, dostęp do nowych mediów oraz udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, ale też za działające przy bibliotece kółka czytelnicze, artystyczne czy literackie.

-mówi Joanna Wucka-Biały, kierownik wypożyczalni dla dorosłych w cieszyńskiej bibliotece. Wysokie miejsce w rankingu cieszy szczególnie, ponieważ placówka przez kilka miesięcy walczyła ze skutkami pożaru, który zniszczył dużą część księgozbioru. Od tego wydarzenia właśnie mija rok:

Co najchętniej czytają cieszyniacy?

Dodajmy, że w rankingu bibliotek pojawiły się też inne placówki z naszego regionu: na miejscu 51. znalazła się biblioteka z Wodzisławia, na 123. pozycji placówka z Pawłowic.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj