Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Trudne warunki na szlakach w Beskidach. Można zabłądzić…

Facebook Twitter

Trudne warunki na szlakach w Beskidach. Nie trudno zabłądzić w śniegu, a to jedna z przyczyn ostatnich akcji goprowców, którzy wyliczają, że do tego dochodzi nieodpowiedni wyposażenie w górach, ale także brak umiejętności. To były przyczyny 6 ostatnich wypraw ratunkowych Grupy Beskidzkiej GOPR w rej. Babiej Góry i Pilska.

Trudne warunki na szlakach
fot.GOPR Beskidy

Trudne warunki na szlakach

Ratownicy udzielali pomocy 11 osobom poszkodowanym w 9 zdarzeniach. To turyści piesi ale też skiturowcy, którzy gubili szlak, wychłodzeni, potrzebowali pomocy.

Głównymi przyczynami 6 wypraw i akcji ratunkowych w rej. Babiej Góry i Pilska było:

  •  zabłądzenie w trudnych warunkach atmosferycznych,
  •  nieodpowiednie wyposażenie,
  • brak umiejętności uprawiania turystyki górskiej w warunkach zimowych.

fot.GOPR Beskidy

Ratownicy wsparli Zespół Ratownictwa Medycznego w transporcie pacjenta w Szczyrku (przysiółek Biła). Zostali również zadysponowani na Przełęcz Salmopolską, gdzie na parkingu doszło do nagłego zatrzymania krążenia u 52-letniego mężczyzny. Niestety pomimo wysiłku służb, jego życia nie udało się uratować.

Do poważnego wypadku doszło w sobotnie popołudnie na Kamiennym (Wisła). Na torze off-roadowym jeden z kierowców quada w wyniku wywrotki został przygnieciony przez pojazd. Doszło u niego do niewydolności krążeniowo-oddechowej. Dzięki szybkiej reakcji kolegów i niezwłocznie podjętej resuscytacji krążeniowo-oddechowej, nastąpiło przywrócenie czynności życiowych.
Na miejsce przybyli ratownicy dyżurni z SR Wisła, którzy przejęli czynności ratunkowe oraz zabezpieczyli termicznie poszkodowanego. Ratownicy wspólnie ze strażakami PSP Ustroń przetransportowali mężczyznę do miejsca przekazania Zespołowi Ratownictwa Medycznego w Miasto Wisła.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj