Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

TS ROW już pewny spadku z ekstraligi. Rybniczanki przegrały mecz z Olimpią Szczecin

Facebook Twitter

Choć sezon się jeszcze nie zakończył, piłkarki nożne TS ROW-u Rybnik są już pewne spadku z ekstraligi. Rybniczanki przegrały 1:2 środowy (01.04.) mecz z Olimpią Szczecin.

fot.Facebook/TS ROW Rybnik

Na boisku w Niedobczycach toczyło się wyrównane spotkanie, oba zespoły miały swoje sytuacje, ale pierwszą tuż po przerwie wykorzystał zespół ze Szczecina. Rybniczanki walczyły o wyrównanie, w 81 minucie rzut karny wykorzystała Katarzyna Rozmus. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, w ostatniej akcji meczu Olimpia strzeliła zwycięską bramkę.

Szkoda tej porażki, była szansa na punkt

– mówiła po meczu kapitan TS ROW-u:

Patrycja Matla: Można powiedzieć, że było bardzo blisko, w tym meczu mogło się wydarzyć wszystko, mogliśmy przegrać tak jak to dzisiaj się stało, mogłyśmy wygrać, też byłyśmy tego blisko i mogliśmy zremisować. Takie mecze się zdarzają, w naszym wypadku jest to bardzo często, tydzień temu też byłyśmy blisko w ostatnim meczu w Bydgoszczy, myślę że brakuje nam szczęścia i doświadczenia, przede wszystkim ogrania w tej ekstralidze bo dzisiaj to właśnie było widać po zespole ze Szczecina.

Słowa kapitan zespołu potwierdza, trener TS ROW-u:

Krzysztof Klonek: Szczęście nam nie sprzyja. Mamy 2 mecze w których w końcówce mamy decydujące sytuacje, w których możemy zdobyć punkty i wychodzi na to, że ta zdobycz punktowa się nie powiększa. Dziewczyny ambitnie grały tak jak w każdym meczu, te mecze są podobne i z tego co mamy to staramy się wyciągnąć jak najwięcej. Dziewczyny samą ambicją tych punktów nie są w stanie zdobyć. Uważam, że dziewczyny zasługują na punkty, natomiast coś nie gra, że zawsze wiatr w oczy.

Porażka TS ROW-u we wczorajszym meczu oznacza, że TS ROW na kilka kolejek przed końcem sezonu jest już pewny spadku z ekstraligi

Patrycja Matla: Niestety chciałyśmy na pewno osiągnąć więcej, myślę że ta pierwsza jesienna runda była dość pechowa, częste zmiany trenerów, roszady. Tak naprawdę można powiedzieć, że zaczęłyśmy się przygotowywać w styczniu do ekstraligi, także troszkę myślę za późno, zabrakło nam czasu, myślę że gdyby teraz by się sezon zaczął, to mogłoby to wyglądać zdecydowanie inaczej.

fot.Facebook/TS ROW Rybnik

Ten mecz przekreślił nasze nadzieje na utrzymanie

– dodaje trener TS ROW-u:

Krzysztof Klonek: Wcześniej zawsze matematyczne szanse były, ja to zawsze dziewczyną mówię żeby wierzyły, bo trzeba spełniać te marzenia. Można mówić, że są matematyczne szanse, natomiast trzeba wyjść i te punkty zrobić. Dziś tych punktów nie ma, ale myślę że te dziewczyny są na tyle ambitne, że będą chciały każdy mecz w tej ekstralidze, gdzie to i tak jest dla nich duży sukces, że w tej ekstralidze występują, wykorzystać, bo to jest najwyższy poziom. To nie będzie tak, że w tych ostatnich meczach się poddamy, będziemy chcieli udowodnić, że zasługujemy na jakieś punkty.

W kolejnym meczu TS ROW zagra na wyjeździe z przedostatnim w tabeli Rolnikiem Biedrzychowice.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj