Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

TS ROW Rybnik sparował z GKS-em Katowice

Facebook Twitter

Swoją formę cały czas sprawdzają piłkarki nożne TS ROW-u Rybnik. Tym razem zespół przygotowujący się do rundy wiosennej ekstraligi, zmierzył się w minioną sobotę (13.02.) z ligowym rywalem, GKS-em Katowice.

fot.FB/ TS ROW Rybnik

Rozgrywany w trudnych warunkach, na zmrożonej murawie mecz zakończył się zwycięstwem katowiczanek 2:1. Jedyną bramkę dla zespołu z Rybnika strzeliła w drugiej połowie spotkania Słowaczka, Petra Zdechovanova. Mimo przegranej swój zespół chwalił trener TS ROW-u:

Krzysztof Klonek: Widać, że robimy kroki do przodu, te dziewczyny coraz bardziej wierzą, że możemy łapać kontakt z tymi drużynami ze środka tabeli. Na tym nam najbardziej zależy, bo szukać punktów będziemy w bezpośrednich kontaktach z drużynami z tych dolnych miejsc, to jeszcze ze środka tabeli chcemy gdzieś kilka punktów. Dzisiaj dziewczyny pokazały, że w lidze jesteśmy w stanie powalczyć o te punkty.

Zespół ze sparingu na sparing gra coraz lepiej

– dodaje szkoleniowiec.

Krzysztof Klonek: Wydaje mi się, że robimy te kroki do przodu, bo mamy sytuacje z drużynami wyżej w tabeli, te mecze w większej ilości czasu są wyrównane, więc patrzę z optymizmem na to co się dzieje, cały czas wierzę w to, że my jesteśmy w stanie zdobyć wystarczającą ilość punktów żeby się utrzymać, więc przy dobrym układzie, słabszej dyspozycji tych drużyn w okolicy naszej tabeli, to my jesteśmy w stanie zdobyć te 10 punktów, które pomogą nam się utrzymać, takie mam wrażenie.

Przypomnijmy, że TS ROW Rybnik z jednym punktem na koncie zamyka jak na razie ligową tabelę i wiosną walczyć będzie o utrzymanie.

fot.FB/ TS ROW Rybnik

To realny cel, ja w to wierzę, ważne żeby uwierzyły także zawodniczki

– mówi trener.

Krzysztof Klonek: Cały czas pracujemy nad tym, żeby te dziewczyny uwierzyły. Ja mogę powiedzieć, że dziewczyny tym poziomem sportowym nie odstają, tylko one muszą uwierzyć. Trudno jest grać ze świadomością, że zdobyło się tylko jeden punkt. Wiadomo, że ta motywacja może w pewnym momencie spaść, ta pewność siebie na pewno spada. Cały czas pracuje nad tym, żeby one uwierzyły, że są w stanie rywalizować. Myślę, że do ligi przyjdzie już ta pewność i odwaga, bo my naprawdę nie mamy nic do stracenia i to chcę dziewczynom uświadomić, że jesteśmy drużyną, która w tej rundzie może tylko zyskać.

Dodajmy, że do inauguracji rundy wiosennej rybniczanki rozegrają jeszcze kilka gier kontrolnych. Najbliższa w środę (17.02.), przeciwnikiem będzie Skra Częstochowa.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj