Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Turniej Rybek 2023 za nami [FOTO]

Facebook Twitter

Młodzi piłkarze i piłkarki rywalizowali w kolejnym już turnieju Rybek 2023 w Rybniku. Od kilku lat nosi on imię nieżyjącego już Franciszka Wrany. To właśnie wieloletni prezes Podokręgu Rybnik, działacz Śląskiego Związku Piłki Nożnej był pomysłodawcą i przez wiele lat organizatorem rywalizacji.

Turniej Rybek

Podczas tegorocznej edycja turnieju, na boiskach za kąpieliskiem Ruda o zwycięstwo walczyło 6 reprezentacji podokręgów w kategorii dziewcząt do lat 13 oraz chłopcy w wieku 10 lat i młodsi, reprezentujący rybnickie kluby. Pod wrażeniem ich gry był prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej, Henryk Kula.

Henryk Kula: Mówimy, że szkolenie dzieci i młodzieży to fundament naszej przyszłości. Widzę te dzieci, które tak pięknie grają. Chłopacy, już widać, że będą kiedyś z nich piłkarze. Byłem zszokowany umiejętnościami dziewczynek. Pięknie wszystko wygląda. Tylko się cieszyć. Człowiek na to patrzy, jakie uderzenie (…)

Turniej Rybek to już tradycja, z chęcią bierzemy w nim udział

– mówi trenerka reprezentacji Podokręgu Rybnik, Patrycja Matla.

Patrycja Matla: To już któryś raz mam okazję być trenerką Podokręgu Rybnik i zawsze fajnie przed sezonem sprawdzić się. Fajnie, że dziewczyny mają okazję tu zagrać z dziewczynami, a przede wszystkim też zobaczyć poziom. Czy coś się zmieniło po wakacjach. Taki ogólnie przegląd. Fajnie, że się mogą spotkać i ze sobą rywalizować. Zawsze dziewczyny grają o zwycięstwo, są ambitne i nie odpuszczają. Można powiedzieć, że czasem bardziej niż chłopcy. To cieszy i oby tak cały czas dążyły do tego, aby być coraz lepsze.

Z udziału w turnieju cieszyły się także młode piłkarki i młodzi piłkarze.

Dodajmy, że w Turnieju Rybek 2003 najlepszą drużyną wśród dziewcząt był zespół Podokręgu Katowice, wśród chłopców drużyna KP Kamień Rybnik.

Zwycięzcy z Rybnika-Kamienia

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 marca 2024