Udany występ rybnickich szpadzistów

W hali w Rybniku-Boguszowicach odbył się III Puchar Polski Juniorów w szpadzie kobiet i mężczyzn (23-24.11.). Z dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy miejscowego RMKS-u. Głównym organizatorem turnieju była sekcja szermiercza RMKS-u Rybnik oraz Towarzystwo Przyjaciół Szermierki w Rybniku im. Tadeusza Konska.

Wśród szpadzistów najlepszym rybniczaninem okazał się Krystian Fajkis, który przegrał o półfinał z Maciejem Bielcem z KS Szpady Wrocław 5:15 i zajął ostatecznie 7. miejsce na 97 startujących. W turnieju kobiet bardzo dobrze walczyła Anna Mroszczak, która przegrała również w walce o półfinał z Aleksandrą Zamachowską z KKS Kraków 6:15 i zajęła 5. miejsce na 91 startujących szpadzistek.