Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Urodziny Fabianka w Boguszowicach. Był tort, było„sto lat” i była góra kartek z życzeniami [FOTO]

Facebook Twitter

Był tort, było „sto lat”i była góra kartek z życzeniami, które napłynęły z całego Rybnika, ale też na przykład z Warszawy. Swoje czwarte urodziny świętował Fabianek, mały rybniczanin borykający się na co dzień z wieloma schorzeniami.

Urodziny Fabianka w Boguszowicach

W przedszkolu numer 19 w Boguszowicach, do którego uczęszcza jego o rok starszy brat Gabryś, przygotowano dla chłopca imprezę urodzinową. Placówka zorganizowała też specjalną akcję, prosząc rybnickie przedszkolaki i uczniów o wysłanie kartek urodzinowych dla Fabianka. Odzew był ogromny, cieszyła się dyrektor placówki:

Iwona Dwojakowska: W zasadzie z minuty na minutę była decyzja podjęta. Robimy akcję na urodzinki i czy mogę wysłać do placówek taką informację, żeby zrobić tę kartkę dla niego, ponieważ lubi te kartki oglądać i dostawać. Kartek około 800, liczyliśmy je dzisiaj z rana. Myślałam, że jeśli będzie 100, to będzie już taki mały sukces, a te 800 rzeczywiście przekroczyło nasze oczekiwania. Są również misie, słodycze i różne inne upominki, także bardzo się cieszymy.

Dyrektorka placówki Iwona Dwojakowska

Przygotowaliśmy urodziny dla brata naszego kolegi – mówił z dumą 5-letni Marceli:

Radio 90: Jak wyglądały te urodziny?

 Najpierw był tort, potem zaśpiewaliśmy „sto lat”’…

Mama Fabianka, Krystyna Kamińska nie kryła zaskoczenia i wzruszenia:

Krystyna Kamińska: Kazano mi przyjść z Fabianem na taką uroczystość dziecięcą dla Fabiana zorganizowaną, a wyszła impreza urodzinowa. No jestem w szoku, bo nie spodziewałam się, jest mi bardzo miło i jestem bardzo wzruszona. Fabian choruje na Zespół Pradera-Williego, jest to choroba genetyczna, nieuleczalna. Jest to głównie choroba związana z poczuciem wiecznego głodu. Uczęszcza od września do ośrodka leczniczo-rehabilitacyjnego w Rybniku. Jest takim dobrym dzieckiem, pogodnym.

Krystyna Kamińska

Zobaczcie zdjęcia z urodzin małego rybniczanina

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024