Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Utrudnienia koło dworca w Wodzisławiu

Facebook Twitter

By zmniejszyć utrudnienia asfaltować będą w nocy. Drogowcy zapowiadają prace końcowe w obrębie dworca PKP w Wodzisławiu śląskim, m.in. przy rondzie Karviny.

fot. wodzislaw-slaski.pl

Asfaltowanie zaplanowano w czwartek (16.05.) poza godzinami szczytu, w godzinach kiedy samochodów jest najmniej, a więc w nocy. W czasie prac ruchem będą kierować drogowcy.

Przypomnijmy, główny cel centrów przesiadkowych to zagospodarowanie danymi elementami przystanków, by możliwie w jak największym stopniu ułatwić i przyspieszyć przesiadanie się osobom zmieniającym środek transportu. Ideą projektu budowy wodzisławskiego Centrum Przesiadkowego jest zagospodarowanie terenu wokół obiektu dworca kolejowego w celu stworzenia zintegrowanego węzła przesiadkowego, łączącego w jednym punkcie miasta transport kolejowy, autobusowy, rowerowy i samochodowy. Projekt jest ukierunkowany na zwiększenie atrakcyjności komunikacji publicznej – komunikacji autobusowej oraz komunikacji kolejowej dla mieszkańców oraz wsparcie gospodarki niskoemisyjnej na terenie miasta.

Projekt jest częścią większego przedsięwzięcia w postaci kompleksowej rewitalizacji budynku i obszaru dworca kolejowego, który po generalnym remoncie zostanie zaadaptowany pod dwie formy użytkowe: „Stację – Centrum Przesiadkowe Wodzisław Śląski” oraz Centrum Aktywności Społecznej, służące realizacji przedsięwzięć zwalczających problemy społeczne w dzielnicach Jedłownik Osiedle, Stare Miasto, Wilchwy oraz w dzielnicy Nowe Miasto.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 31 maja 2020