Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Uważaj na włamywaczy! Reaguj, gdy dzieje się coś niepokojącego

Facebook Twitter

Ponad 30 tysięcy strat wyrządzili włamywacze, którzy okradli dom jednorodzinny w Żorach-Rogoźnej i remontowany budynek w centrum miasta. Ukradli pieniądze, biżuterię i narzędzia, a także zdewastowali drzwi.

fot. pixabay.com

Na celowniku włamywaczy najpierw znalazł się budynek w centrum miasta pozostający w remoncie. To w nim przestępcy w czasie weekendu zdewastowali drzwi, aby dostać się do środka, a następnie ukradli elektronarzędzia, odkurzacz budowlany, fugę, silikon i wiadro farby. Pozostawili po sobie straty sięgające ponad 15 tysięcy złotych. W dzielnicy Rogoźna natomiast włamywacze pojawili się popołudniu, kiedy chwilowo nikogo nie było w domu. Najprawdopodobniej weszli przez okno, splądrowali pomieszczenia i ukradli pieniądze oraz biżuterię. Niestety nikt nie widział i nie słyszał przestępców, a ci zbiegli z miejsca zdarzenia w łupem wartym ponad 20 tysięcy złotych.

Policjanci apelują do mieszkańców o czujność i przypominają o trwającej kampanii społecznej „Nie reagujesz – akceptujesz”.

Pamiętajmy, że każdy z nas widząc coś niepokojącego w najbliższej okolicy i dzwoniąc na numer alarmowy 112, może przyczynić się do zatrzymania przestępców, którzy chcą okraść nas lub sąsiadów.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 lipca 2021